سایدبار چسبان وردپرس

برای داشتن سایدبار چسبان وردپرس راه های زیادی وجود دارد. معمولاً راهی که برنامه نویس‌ها انتخاب می‌کنند، دست بردن در کدهای قالب سایت و تبدیل سایدبار معمولی به سایدبار چسبان است. این کار نیاز به دانش HTML و CSS و JavaScript دارد. اما برای افرادی که به این دانش‌ها هم مسلط نیستند روش های بهترین همچنان موجود است. مثلاً افزونه‌هایی که به صورت خودکار یا به شکلی گرافیکی برای شما قادرند ابزارک‌های موجود در نوار کناری سایت را معلق یا به اصطلاح عام چسبان کنند. با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را راجع به سایدبار چسبان وردپرس خدمت شما ارائه نماییم.

سایدبار چسبان وردپرس

سایدبار چسبان چیست؟

تقریباً همهٔ سایتها یک نوار کناری در صفحات خود دارند که محتوایی مثل بنرهای تبلیغاتی، لینک‌های مفید و اخبار سایت‌شان را در آن قرار می‌دهند. این نوار به صورت عمودی در سمت چپ یا راست صفحات سایت واقع شده است. در حالت عادی زمانی که یک صفحه به صورت عمودی پیمایش می‌شود، این نوار هم به همراه دیگر محتویات صفحه پیمایش شده و در مرحله‌ای که نوار کناری یا همان سایدبار اتمام می‌شود، فضای خالی نشان داده خواهد شد.

اما در حالت نوار کناری چسبان، با پیمایش صفحه، زمانی که نوار کناری به انتهای خودش می‌رسد، همان جا ثابت می‌شود. به عبارتی دیگر ابتدای نوار کناری همیشه به بالاترین قسمت صفحه و انتهای نوار کناری همیشه به پایین ترین قسمت صفحه متصل است و هیچ گاه از حیطهٔ نمایش بازدید کننده خارج نخواهد شد. مگر اینکه عرض صفحه کاسته شده و کلاً نوار کناری به انتهای صفحه منتقل شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  سایدبار متحرک وردپرس

چطور در وردپرس سایدبار چسبان داشته باشیم؟

برای اینکه نوار کناری سایت شما حالت چسبان داشته باشد، باید قالب ویرایش گردد. برخی از قالب های وردپرس از ابتدا توسط طراح آن دارای یک چنین قابلیتی هستند. یا اگر از قالب‌های حرفه‌ای استفاده می‌کنید، باید در بخش تنظیمات قالب از پیشخوان، گزینه‌ای برای انجام این کار وجود داشته باشد.

اما اگر قصد دست بردن در قالب و ویرایش آن را داشته باشید، نیاز است تا دانش اولیه راجع به ویرایش قالب وردپرس را یاد داشته باشید. برای این منظور وارد آموزش سایدبار متحرک وردپرس شده و مراحلی که گفته شده را دنبال کنید. در این روش ما از یک کتابخانهٔ جاوا اسکریپت استفاده خواهیم کرد که هر عنصری در صفحه، از جمله ساید بار را به صورت متحرک در خواهد آورد.

ولی اگر دنبال دردسر نیستید و می‌خواهید کار را با یک افزونه تمام کنید، افزونه‌های خوبی برای تبدیل نوار کناری معمولی به حالت چسبان وجود دارد. از جملهٔ این افزونه‌ها در زیر فهرست شده‌اند:

با کلیک روی پیوند هر کدام، وارد صفحهٔ آموزش نحوهٔ کار همان افزونه از سایت خواهید شد. طبق مراحلی که گفته شده می‌توانید عمل نمایید تا سایدبار چسبان وردپرس را داشته باشید.

یک آموزش جذاب دیگه!  تنظیمات سایدبار وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.