افزودن گالری عکس در سایدبار وردپرس

گالری عکس به مجموعه‌ای از عکس‌ها گفته میشود که در کنار یکدیگر به نمایش گذاشته می‌شوند و به روشی می‌توان به آنها جابجا شد. در وردپرس به روش‌های مختلفی می‌توان گالری عکس ایجاد کرد. به تازگی این قابلیت حتی در خود ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس و حتی در ابزارهای وردپرس هم افزوده شده است که بدون هیچ افزونه‌ای می‌توانید از این قابلیت برای نمایش گروهی عکس‌ها روی سایت خود می‌توانید استفاده کنید. آموزش انجام این کار را در ادامه خدمت شما خواهم داد. از طرف دیگر هم اگر بخواهیم از گالری‌های حرفه‌ای تر استفاده کنیم، افزونه‌های وردپرس این کار را برای ما انجام می‌دهند.

افزودن گالری عکس در سایدبار وردپرس

یکی از مکان‌هایی که می‌توانیم محتویاتی از سایت را در آنجا بگذاریم، سایدبار یا همان نوار کناری سایت است. نوار کناری سایت معمولاً عرض کمتری دارد و ممکن است در سمت راست و یا چپ صفحات سایت واقع شده باشد. برای گذاشتن گالری عکس در سایدبار وردپرس در اولین گام می‌توان از ابزارک پیش فرض گالری استفاده کنید.

افزودن گالری در ابزارک وردپرس

وارد پیشخوان وردپرس شده و به بخش نمایش » ابزارک‌ها بروید. در این صفحه ابزارکی خواهید یافت با نام گالری که کافی است آن را در جایی که از ابزارک‌ها پشتیبانی می‌کند، از جمله نوار کناری، فعال نمایید.

افزودن ابزارک گالری عکس وردپرس

پس از آن هر تعداد تصویر که خواسته باشید می‌توانید به این ابزارک اضافه کرده و روی ذخیره کلیک کنید.

ابزارک گالری عکس وردپرس

برای مدیریت تصاویر موجود در گالری، روی «ویرایش گالری» کلیک کنید و از نوار سمت راست روی «افزودن به گالری» کلیک کنید تا بتوانید عکس‌هایی را به گالری خود اضافه کنید. هر عکسی که در گالری شما وجود دارد، در وسط صفحه نشان داده شده است. از طرف دیگر تنظیمات گالری هم از نوار سمت چپ قابل دسترس است. به نظر نمی‌رسد که توضیحات بیشتر لازم داشته باشد. اگر وردپرس شما فارسی است، همهٔ گزینه‌ها خودشان خودتوضیحی هستند. مثلاً اگر می‌خواهید عکس‌های موجود در گالری به هیچ کجا لینک نشده باشند، گزینهٔ «هیچ کدام» را از گزینهٔ «پیوند به» انتخاب کنید.

نتیجه ابزارک گالری عکس وردپرس

حالا گالری را روی سایت در نواری کناری یا هر کجای دیگر که ابزارک در آنجا قرار داشت می‌توانید ببینید. حالا می‌رویم به سراغ ساخت گالری در نوار کناری با استفاده از افزونه.

یک آموزش جذاب دیگه!  تنظیمات سایدبار وردپرس

افزودن گالری عکس با افزونه وردپرس

در این روش باید یک افزونه روی سایت نصب کرد، با برررسی‌ای که بنده تا به حال انجام دادم، افزونه‌های بسیار زیادی برای این کار موجود است. یکی از این افزونه‌ها که هم معروف‌تر است و هم گالری حرفه‌ای و به همراه افکت اضافه می‌کند، افزونهٔ Amazing Hover Effects است. این افزونه را قبلا در مقاله‌ای با عنوان ساخت گالری عکس به همراه افکت با افزونه وردپرس خدمت شما دوستان معرفی و آموزش دادیم.

اما به طور کلی برای استفاده از افزونهٔ Amazing Hover Effects می بایستی آن را نصب و فعال کنید. سپس از صفحهٔ ساخت یک گالری، یک گالری تصویر جدید بسازید و تنظیمات مربوط به عکس‌های موجود در گالری، از جمله افکت‌های تصاویر آن را انجام می‌دهید. سپس یک کد کوتاه دریافت خواهید کرد که با قرار دادن آن در هر جایی، از جمله در نوار کناری سایت، گالری تصویر را در آنجا می‌توانید نمایش دهید. استفاده از این روش، کنترل کامل‌تری به شما برای نمایش گالری عکس‌تان می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.