تنظیمات سایدبار وردپرس

سایدبار به عنوان یکی از بخش‌های مهم وب سایت‌ امروزی است که مزایای زیادی برای صاحبان سایت دارد. کاربران با استفاده از بخش‌های کناری وب سایت که به سایدبار معروف است می‌توانند مرور راحت‌تری را نسبت به محتوای وب سایت داشته باشند. یک سایدبار با قرار گرفتی در بخش گوشه‌های سایت می‌تواند ابزارک‌های مختلفی را به کاربران ارائه نماید. تنظیمات سایدبار برای کسانی که دارای وب سایت هستند بسیار مهم و کارآمد است.

تنظیمات سایدبار وردپرس

سایدبار صرفا به صورت یک ستون عمودی در کنار صفحه دیده نمی‌شود و ممکن است به شکل مستطیلی و افقی در پایین یا بالای صفحه نیز قرار داشته باشد. اگر می‌خواهید در مورد تنظیمات سادبار وردپرس بیشتر بدانید بهتر است تا پایان همراه ما باشید.

تنظیمات سایدبار در وردپرس

اگر به عنوان مدیر وب سایت تجاری بخواهید یک سایدبار مناسب بسازید، می‌توانید به آسانی با مراجعه به پیشخوان وردپرس و انتخاب گزینه ابزارک‌ها به راحتی ابزارک مورد نظر خود را در سایدبار قرار دهید. اگر بخواهید سایدبار را به صورت اختصاصی طراحی کنید باید بتوانید از کدنویسی مختص به خود استفاده کنید. مهارت برنامه نویسی ممکن است برای بسیاری از افراد آسان نباشد، از این رو وجود افزونه‌های رایگان وردپرس به صاحبان سایت کمک خواهد کرد تا بتوانند تنظیمات سایدبار خود را متناسب با نیازشان اعمال کنند.

یک آموزش جذاب دیگه!  سایدبار در وردپرس چیست ؟

Custom Sidebars یک افزونه کاملا رایگان است که به افراد این امکان را می‌دهد که بتوانند بدون نیاز به سایدبار تنظیمات اختصاصی خود را بر روی وب سایت‌شان اعمال کنند. ابزارک‌های زیادی وجود دارد که هر کدام می‌تواند برای قرارگیری در سایدبار مناسب باشد. تنظیمات سایدبار وردپرس با دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا متفاوت است که هر کدام دارای ویژگی‌های کلیدی برای قرارگیری ابزارک‌های مختلف است.

محتواهای قابل قبول برای قرارگیری در سایدبار

قرارگیری ابزارک‌های متناسب در سایدبار باعث می‌شود تا کاربران بدون دغدغه بتوانند به مطالب مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. صاحب سایت باید بتواند با در نظر گرفتن تناسب میان محتوای منتشر شده و ابزارک‌های قرار داده شده در سایدبار بتواند به راحتی کاربران را ترغیب به ماندن در سایت نماید.

اگر وب سایت شما دارای ترافیک مناسبی برای موتورهای جستجو باشد، باعث می‌شود تا رتبه‌ی سئو سایت شما به شکل قابل توجهی افزایش پیدا نماید. وجود پلاگین‌های مختلف برای مدیریت بخش سایدبار دارای اهمیت است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به Jetpack by wordpress.com اشاره کرد. مدیران وب سایت‌های وردپرسی می‌تواند سایدبار را به صورت ثابت نیز تنظیم نمایند که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت.

ثابت کردن سایدبار در وردپرس

ثابت کردن سایدبار در وردپرس می‌تواند باعث ایجاد جذابیت در وب سایت شود. بسیاری از مدیران با تنظیم سایدبار به شکل محو شونده می‌توانند از ایجاد ابزارک‌های مزاحم در دید کاربران جلوگیری نمایند. وجود سه افزونه مختلف به مدیران وب سایت‌های وردپرسی کمک خواهد کرد تا به آسانی سایدبار را به صورت مخفی در بیاورند که از مهم‌ترین آن می‌توان به Q2W3 Fixed Widget for wordpress اشاره کرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه سایدبار چسبان Fixed Widget for WordPress

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.