پنل هاست کجاست؟

زمانی که یک فضای میزبانی برای راه اندازی سایت اینترنتی خود خریداری می‌کنید، فروشنده باید به شما یک دسترسی به پنل بدهد که بتوانید از منابع هاست خود استفاده کنید. به این دسترسی پنل هاست گفته می‌شود. برای انجام کارهایی مثل بارگذاری اسناد سایت، ساخت و مدیریت پایگاه داده، ساخت حساب ایمیل و … باید وارد پنل هاست شد. برای باز کردن پنل هاست، نیازی به نرم افزار خاصی نیست. با همان مرورگر اینترنتی که صفحات مختلف وب را باز می‌کنید، می‌توانید پنل هاست خودتان را هم باز کنید.

کار کردن با تمامی پنل های هاست، تقریباً شبیه به یکدیگرند. مثلاً اگر هاست سی پنل خریداری کنید، باید دسترسی به پنل سی پنل هاست داشته باشید. اگر هاست دایرکت ادمین خریداری کنید، باید دسترسی به پنل دایرکت ادمین به شما داده شود که وارد هاست خود شوید. برای دیگر کنترل پنل‌ها مثل پلسک هم همین قضیه صدق می‌کند.

برای ورود به پنل هاست، ما نیاز به سه تا چیز داریم:

  1. اول نشانی اینترنتی صفحهٔ پنل هاست
  2. نام کاربری هاست
  3. رمز عبور هاست

این موارد را معمولاً به وسیلهٔ یک ایمیل، فروشندهٔ هاست برای شما ارسال می‌کند. به همین دلیل حتماً باید دقت داشته باشید که در زمان ثبت سفارش هاست، حتماً ایمیل‌تان را به صورت صحیح وارد کنید. چون این مورد زیاد دیده شده که مشتری ایمیل خود را اشتباه وارد کرده و حالا ایمیل‌های ورود به پنل هاست را دریافت نکرده است!

یک آموزش جذاب دیگه!  اتصال دامنه به هاست دانلود

پس بهترین کار این است که ایمیل فعال سازی محصول را کامل مطالعه کنید. معمولاً یک لینک به شما داده می‌شود که با کلیک روی آن، صفحهٔ ورود به پنل هاست باز می‌شود. حالا باید به ترتیب نام کاربری و رمز عبور اختصاصی خودتان را وارد کنید و روی Login کلیک کنید. اگر این اطلاعات را به درستی وارد کنید، شما باید صفحهٔ اصلی پنل را مشاهده کنید. هر زمان هم که کارتان تمام شد، بهتر است روی دستور logout کلیک کنید تا از حساب خود خارج شوید. برای ورود مجدد، باید همین مراحل را دوباره تکرار کنید.

در مواقعی هم ممکن است فروشنده به شما لینکی در ناحیه کاربری تان نمایش دهد، که با کلیک روی آن، به صورت مستقیم وارد پنل هاست خود شوید. برای این منظور وارد ناحیه کاربری سایت فروشنده هاست، مثلاً ناحیه کاربری وبنولوگ شده و وارد صفحهٔ هاست مورد نظر شوید. حالا از نوار کناری صفحه روی ورود به سی پنل یا ورود به دایرکت ادمین کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.