Trial چیست ؟

در دنیای نرم افزارهای رایانه ای، اصطلاحی ما داریم با عنوان Trial یا تریال. Trial در اصل یک نسخه از یک نرم افزار است به صورت امتحانی و رایگان عرضه می شود که حتی امکان دارد دارای امکانات محدودتری هم باشد، تا افراد بتوانند ان را تست کنند و اگر از آن خوش شان آمد، هزینه دائمی آن را پرداخت کنند تا نسخه کامل آن نرم افزار را داشته باشند. Trial به معنای امتحان و آزمایش است و برای آزمایش کردن یک نرم افزار قبل از خرید آن، می توان از نسخه تریال آن استفاده کرد.

Trial چیست

Trial چیست ؟

نرم افزارهای حوزه طراحی سایت هم دارای یک نسخه با عنوان Trial هم هستند. مثلاً کنترل پنل cPanel & WHM را در نظر بگیرید که دارای یک نسخه Trial برای مدت زمان ۱۵ روز است که تا این زمان می توان از این نرم افزار روی سرورهای لینوکس (برای مدیر سرور) به رایگان استفاده کرد. اما در همین مدت هم یک عبارتی در بالای تمامی بخش های این کنترل پنل به معنای امتحانی بودن این نسخه از کنترل پنل نشان داده می شود که به همه می فهماند که این نسخه Trial است! شاید همین تنها مورد محدودیت زا باشد که افراد را سوق دهد تا از نسخه Trial یا آزمایشی یک نرم افزار استفاده نکنند و رو به سوی نسخه پولی آن بیاورند.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه فروش لایسنس وردپرس Software License Manager

از جمله دیگر نرم افزارهایی که می توانند دارای نسخه Trial باشند، نرم افزارهایی هستند که روی رایانه شخصی نصب می شوند و معمولاً ما ایرانی ها برای اینکه بتوانیم از آنها بدون مشکل استفاده کنیم، آنها را کرک می کنیم یا قفل شان را می شکنیم. قالب ها و افزونه های وردپرس که به صورت پولی عرضه می شوند هم می توانند دارای نسخه تریال باشند. که بعد از استفاده در این حالت، باید هزینه آن را پرداخت کرد.

به هر حال همانطور که گفته شد، Trial به معنای امتحان کردن است و نسخه Trial یک نرم افزار به معنای نسخه امتحانی است که قبل از خرید یک نرم افزار کاربر می تواند این نسخه را دانلود و نصب نماید.

۱۳۹۷/۰۹/۱۲

کار با وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.