خبرنامه سایت چیست ؟

خبرنامه به ارسال پیام به صورت دوره ای در قالب های مختلف به کاربران سایت گفته می شود که با این کار در جریان چیزهایی که جدید منتشر شدند، یا آنچه که ما می خواهیم قرار می گیرند. خبرنامۀ سایت مثل روزنامه ای است که کاربران سایت مشترک آن می شوند و هر روز یا هفته ای یک بار یا حتی بیشتر، به صورت دوره ای پیامی را دریافت می کنند. از طریق روش های مختلفی این پیام ها را می توانند دریافت کنند که مهم ترین آنها ایمیل، پیامک، پیام رسان ها مثل تلگرام و … است. پس خبرنامه سایت برای درگیر کردن کاربران با محتوای سایت و همچنین با خودِ سایت بسیار مفید است و باعث برگشت مجدد بیشتر کاربران به سایت می شود.

خبرنامه سایت چیست

خبرنامه سایت چیست ؟

خبرنامه سایت فقط باید برای کسانی ارسال می شود که درخواست عضویت در آن را داده باشند. یعنی خودشان خواسته باشند که پیام هایی را به صورت خبرنامه دریافت کنند. در بالا تصویر یک بخشی از یک سایتی را می بینید که به صورت پاپ آپ در وسط صفحه برای بازدید کنندگان سایت نشان داده می شود. حالا بازدید کنندگان اگر خواسته باشند نشانی ایمیل و نام شان را وارد می کنند و روی دکمه عضویت کلیک می کنند تا مشترک خبرنامه آن سایت شوند. این روش دریافت نشانی ایمیل یا حتی شماره تماس یا دیگر راه های ارتباطی بازدید کننده است.

یک آموزش جذاب دیگه!  Newsletter افزونه لیست ایمیل برای وردپرس

بازدید کننده معمولاً برای دریافت آخرین مقالات یا آخرین محتوای سایت در خبرنامۀ یک سایت عضو می گردد. حالا مدیر سایت می تواند به صورت دوره ای پیامی را برای مشترکین خود ارسال کند. مدیران سایت معمولاً از خبرنامه سایت برای تبدیل بازدید کنندگان به مشتری استفاده می کنند. یعنی علاوه بر اینکه با این روش سعی می شود که نام سایت در ذهن مخاطب نقش ببندد. در آینده اگر محصولی پیشنهاد خریدش به مشترکان داده شود، احتمال خرید آن بالا خواهد رفت. پس استفاده از خبرنامه سایت یک روشی برای بازاریابی است که به آن بازاریابی ایمیلی گفته می شود.

حالا ارسال پیامِ خبرنامه می تواند در قالب های مختلفی صورت پذیرد. مدیر سایت می تواند شماره موبایل، ایمیل یا حتی شناسۀ یکی از پیام رسان های محبوب را از بازدید کنندگان درخواست کند. پس از آن با استفاده از بسترهای فنی مبادرت به ارسال پیام به واسطۀ آن رابط کند. معمولاً هم خبرنامه از نوع ایمیلی معروف است و بیشتر استفاده می شود. به این دلیل که ارسال ایمیل رایگان است و مزاحمت ها پیامک و پیام رسان ها را ندارد.

پس خبرنامه روشی برای درگیر کردن کاربران با یک سایت است که مدیران سایت هایی که دید راهبردی و استراتژیک برای رشد آینده سایت شان دارند، معمولاً از این روش استفاده می نمایند. شما هم به عنوان مدیر سایت از این ترفند قادرید استفاده بهینه نمایید. یا اگر یک کاربر سادۀ اینترنت هستید، با عضو شدن در خبرنامه سایت های مختلف، از آخرین اخبار آن سایت آگاه شوید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه روزنامه وردپرس

2 دیدگاه برای “خبرنامه سایت چیست ؟”

  1. mousasaaedi گفت:

    سلام میخواهم شماره همسرم رادایورت کنم به شماره خودم لطف بفرمایید راهنماییم کنید

    1. جمال گفت:

      با سلام. سوال شما ارتباطی با موضوع این مقاله و سایت ما نداره! شما باید با پشتیبانی خط موبایل‌تون تماس بگیرید. به شما میگن که چطور باید این کار رو انجام بدید. یا توی اینترنت همین عنوان رو جستجو کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.