Newsletter افزونه لیست ایمیل برای وردپرس

به فکر ساخت لیست ایمیل و ساخت کمپین ارسال ایمیل بر پایه وردپرس هستید؟ علاقۀ زیادی به استفاده از سرویس های ایمیل مارکتینگ مستقل مثل Mail Chimp ندارید؟ یا منابع هاست تان به قدری قوی و مناسب هست که نیازی به یک چنین سرویسی ندارید؟ خوب، در این صورت اگر شما سایت تان را با وردپرس ساخته باشید، با یک افزونۀ ساده اما حرفه ای مثل افزونه Newsletter قادرید، ایمیل تک تک کاربران سایت تان را بگیرید و اصطلاحاً یک فهرست ایمیل جمع آوری کنید. سپس به صورت هدفمند برای آنها ایمیل ارسال کنید. حالا این ایمیل می تواند ایمیل تبلیغاتی برای معرفی یک محصول یا خدمات باشد. یا اینکه کاربران سایت تان را با آخرین مقالات منتشر شده روی سایت آشنا کند. به هر حال این پست آموزشی است بر افزونه Newsletter برای ارسال ایمیل به فهرست ایمیلی که جمع آوری کردیم.

Newsletter افزونه لیست ایمیل برای وردپرس

Newsletter افزونه لیست ایمیل برای وردپرس

افزونه Newsletter چطور کار می کند؟

قبل از هر کاری، برای اینکه بدانید آیا این افزونه به درد شما می خورد یا خیر، بهتر است نیم نگاهی به طریقه کار کردن این افزونه بیاندازیم و ببینیم که این افزونه چطور کار می کند.

در اولین گام شما باید یک فهرست ایمیل یا همان لیست ایمیل بسازید. ساختن فهرست ایمیل به این معنی است که شما ایمیل بازدید کنندگان سایت خود را بگیرید. برای این کار بهترین کار این است که به بخش مدیریت ابزارک ها در پیشخوان سایت خود بروید و ابزارک Newsletter را در جایی از سایت خود قرار دهید.

حالا بازدید کنندگان با دیدن آن ابزارک ایمیل خودشان را وارد می کنند و روی عضویت کلیک می کنند. بسته به نوع تنظیماتی که انجام دادید، اگر ثبت نام دو مرحله ای باشد، حتماً باید وارد حساب ایمیل شان شده و روی لینک موجود درون ایمیلی که افزونه ارسال کرده است کلیک کنند. در غیر این صورت ثبت نامشان تکمیل شده و دیگر کاری لازم نیست انجام دهند.

این روال برای تمامی کسانی که می خواهند عضو خبرنامه ایمیلی شما شوند اتفاق خواهد افتاد و روز به روز به تعداد کسانی که به فهرست ایمیل شما اضافه شدند افزوده خواهد شد.

بعد از آن شما می توانید به صورت زمان بندی شده، یا دستی برای همۀ آنها یا گروهی از آنها ایمیل ارسال کنید و آنها ایمیل شما را باز می کنند و شما آمار باز شدن ایمیل های آنها را در صفحه اصلی افزونه خواهند دید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه اخبار برای وردپرس

بدین ترتیب شما به سادگی توانستید یک فهرست ایمیل از کسانی که وارد سایت شما شدند تهیه کرده و برای آنها ایمیل ارسال کنید. همانطور که گفته شد این ایمیل می توانید آخرین نوشته های سایت شما باشد. یا اینکه تبلیغ یک محصول یا کالا باشد قصد کسب درآمد از این کار را دارید.

قالب های زیادی برای ارسال ایمیل وجود دارد. که تنها با یک کلیک قادرید از یکی از آن قالب های ایمیل برای ارسال استفاده کنید.

یک سری تنظیمات هم در همان ابتدایی که افزونه Newsletter را نصب می کنید وجود دارد که باید حتماً آنها را انجام دهید. مثلاً قالب ایمیل های بعد از ثبت نام کاربر در خبرنامه ایمیلی شما به زبان انگلیسی است. برای تصحیح آنها باید وارد صفحه List Building از نوار ناوبری وردپرس که در گروه صفحات خبرنامه نامه ایمیلی وجود دارد بشوید.

تصویر زیر نمایی از صفحه اصلی یا همان داشبورد خبرنامه ایمیلی است. از نوار ناوبری باید روی Newsletter کلیک کنید تا این صفحه باز شود. یک سری آمار کلی از تعداد کل مشترکان و همچنین ایمیل های ارسال شده به ما تحویل داده می شود. با یک نگاه می توان فهمید که اوضاع از چه قرار است.

صفحه پیشخوان افزونه Newsletter

صفحه پیشخوان افزونه Newsletter

برای رفتن به دیگر صفحات از دو جهت می توان اقدام نمود. اول از همه از نوار ناوبری سمت راست وردپرس که گروه صفحات Newsletter است. شامل موارد زیر می باشند:

  • Dashboard : صفحه اصلی افزونه شامل اطلاعات کلی است.
  • Welcome : در اینجا یک سری مراحل گام به گام برای معرفی افزونه به شما نشان داده خواهد شد. برای شروع از صفر نقطه مناسبی است. یعنی تنظیماتی که نیاز است به صورت مرحله به مرحله از شما می گیرد. شاید بد نباشد که تنظیمات خبرنامه خود را از اینجا انجام دهید. چون ساده و خیلی تمیز است.
  • Settings and More : تنظیمات کلی افزونه در این قسمت جای گرفته است. البته تمامی تنظیمات در اینجا موجود نیست. باید به صفحات دیگر افزونه هم مراجعه کنید.
  • List building : همانطور که گفته شد، ساختار ایمیل های ارسال برای کاربران سایت را در اینجا می توانید تعیین کنید. ایمیل هایی که بعد از هر بار ثبت نام یا انجام یک کار خاصی توسط مشترک برای وی ارسال می گردد.
  • Security : یک سری تنظیمات امنیتی وجود دارد که باید از این قسمت انجام دهید.
  • Newsleters : تمامی ایمیل های خبرنامه ای که ساختید یا می خواهید بسازید از این قسمت قابل مدیریت کردن هستند. پس برای ارسال ایمیل به تمامی افراد خبرنامه باید وارد این بخش شوید.
  • Subscribers : تمامی افرادی که عضو خبرنامه شدند، و وضعیت شان، در اینجا نمایش داده می شود. می توانید به صورت دستی مشترک جدید اضافه نمایید یا اینکه مشترکان سایت تان را حذف کنید.
  • Extensions : افزونه های جانبی مربوط به این خبرنامه در این قسمت قرار دارند که بیشترشان هم پولی هستند. آنهایی که عبارت Free روی شان نقش بسته است، به رایگان قابل دریافت و نصب اند.
یک آموزش جذاب دیگه!  خبرنامه سایت چیست ؟

در ادامه یک سری پیوند هم به صورت گروه بندی شده هم در بالای همۀ صفحات افزونه وجود دارد که ما را به جاهای مختلفی می برند. این پیوندها در حقیقت همان لینک های موجود در نوار ناوبری در سمت راست صفحه هستند. اما شامل موارد بیشتری هم هستند. مثلاً با کلیک روی Status وارد صفحه وضعیت ها خواهید شد که وضعیت فنی هاست تان را نشان می دهد؛ اینکه ایا تمامی پیش نیازهای فنی افزونه خبرنامه ایمیلی روی هاست شما وجود دارد یا خیر. پس بهتر است در اولین مرحله به این صفحه مراجعه کنید و بررسی کنید که آیا هاست شما با این افزونه سازگاری کامل دارد یا خیر.

جمع بندی

این بود از معرفی افزونه Newsletter افزونه لیست ایمیل برای وردپرس که از بهترین ها در زمینه ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی بود. در ضمن دقت داشته باشید خیلی از هاست های اشتراکی نسبت به ارسال های ایمیل های زیاد حساس اند و به شما اجازه انجام این کار را نمی دهند. البته برای اینکه این حساسیت را کم کنید، به صفحه Settings یا تنظیمات و سربرگ Delivery Settings وارد شده و از آنجا مقدار Max emails per hour را طوری تنظیم کنید که در هر ساعت مثلاً فقط ۲۰ یا ۳۰ عدد ایمیل ارسال شود. آن وقت فشار به هاست شما وارد نخواهد شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.