بررسی هماهنگی سایت در مرورگرهای مختلف

اگر طراح سایت و یا طراح قالب وردپرس هستید، حتماً باید بخشی از روال کاری خود را روی تست سایت و صفحات مختلف آن روی مرورگرهای مختلف بگذارید. چرا که کسانی که از سایت بازدید می‌کنند، از مرورگرهای مختلف استفاده می‌کنند که حتی خیلی از آنها حتی نسخه‌های قدیمی مرورگرهای کم کاربرد مثل IE هستند. هر چند که خیلی از طراحان دیگر با این مرورگرها کاری ندارند! و حتی اگر شما با این مرورگر خیلی از سایت‌ها را باز کنید، می‌بینید که سایت اصلا به درستی باز نمی‌شود.

اما باید ابتدا دید که بیشتر بازدید کننده‌های سایت از چه مرورگری استفاده می‌کنند. اگر عمده مرورگرها حتی مرورگر قدیمی IE هم هستند، شما باید سعی کنید تا حدی نمایش صفحات سایت‌تان را با این مرورگر هم همگام کنید. یا بازدید کنندگان را تشویق کنید که از نسخه‌های دیگر مرورگرها استفاده کنند.

بررسی هماهنگی سایت در مرورگرهای مختلف
بررسی هماهنگی سایت در مرورگرهای مختلف

مرورگر اینترنتی دریچهٔ نمایش سایت شما برای مخاطبان‌تان است. مرورگرها اصولاً از یک استاندارد کلی برای پردازش صفحات وب استفاده می‌کنند. اما ممکن است کمی هم ناهماهنگی و اختلاف سلیقه در پردازش کدهای HTML وب در بین آنها وجود داشته باشد. اینجاست که کمی کار طراح سایت یا طراح قالب سایت را پیچیده می‌کنند.

در این حالت طراح باید صفحات سایت را در مرورگرهای مختلف بررسی کند و ببیند که اگر مشکلی وجود داشت، آن مشکل کجاست و چطور باید آن را برطرف نماید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزودن خودکار کد به فایل های PHP با htaccess

حالا یک راه کار این است که روی رایانهٔ طراح چندین مرورگر وجود داشته باشد. یک راه هم این است که از ابزارها و سرویس‌های برخط استفاده گردد. حتی ممکن است وردپرس افزونه‌هایی هم برای انجام این بررسی داشته باشد که کارمان را راحت‌تر از همیشه می‌کند.

برای اطلاع از این ابزارها و امکانات بهتر است مقاله تست سایت وردپرس در مرورگرهای مختلف را مطالعه نمایید. چیزهای خوبی به عنوان طراح سایت خواهید آموخت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.