درآمد یک وبمستر از کجاست؟

وبمستر به فردی گفته می‌شود که زمینهٔ فعالیتش روی سایت‌های اینترنتی است. بیشتر روی مباحث انتشار محتوا و رسیدگی به مسائل فنی سایت، به خصوص به‌روزرسانی نرم افزارها و سیستم مدیریت محتوا و همچنین انجام عمل مناسب در مواقعی است که مشکلی پیش آمده است. حالا یا خودش می‌تواند دست به کار شده و مشکل را رفع کند و یا از یک متخصص دیگر کمک بگیرد. البته وبمسترهای امروزی کمی دستی در کدنویسی هم دارند و می‌توانند در زمان‌هایی مشکلات کد سایت را هم رفع کنند.

درآمد یک وبمستر از کجاست

روش‌های کسب درآمد وبمستر

وبمستر هم می‌تواند برای خودش سایت یا سایت‌هایی داشته باشد و روی آنها کار کند. هم می‌تواند روی سایت‌هایی که مالک آن شخص یا شرکت دیگری است کار کند. حالا شاید بتوانید حدس بزنید که درآمد یک وبمستر از کجاست. اگر قرار باشد روی سایتی کار کند که مالک آن شخص دیگری است، برای انجام این کار حقوق دریافت می‌کند. بسته به زمانی که روی سایت می‌گذارد، ممکن است میزان این دستمزد متفاوت باشد. البته سایت‌های پر بازدید که حساس‌ترند هم دستمزد بیشتری دارند.

بیشتر وبمسترها ترجیح می‌دهند که روی پروژه‌های خودشان کار کنند. به این صورت که پس از مدتی، ایده‌های زیادی به ذهن‌شان خواهد رسید که کافی است یکی از یهترین آنها را انتخاب کنند و شروع به کار کنند. مثلاً ایدهٔ راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی خاص که دارای مزیت رقابتی است که می‌تواند سود خوبی را در بر داشته باشد. ممکن است شما هم تا به حال یک چنین ایده‌هایی را ذهن‌تان رسیده باشد. البته همان ابتدایی که ایده‌ای به ذهن‌تان می‌رسد، قطعاً خام است و باید کلی روی آن کار کنید و شاید حتی نیاز باشد تا از یک متخصص هم کمک بگیرید.

یک آموزش جذاب دیگه!  معنی کلمه پیش فرض

اگر یک وبمستر قصد اجرایی کردن ایده‌اش را داشته باشد، امکان دارد که در زمینهٔ خاصی که آن پروژه نیاز دارد، دانش کافی نداشته باشد. پس باید سعی کند با مطالعهٔ بیشتر در آن حیطه، اطلاعات کاملی را کسب کند. البته یک بخش مهم زندگی یک وبمستر یا کسی که در حال کار اینترنتی است، مطالعه در مورد چیزهای جدید است.

البته یک وبمستر از انجام کارهای متفرقه هم می‌تواند درآمد داشته باشد. مثلا یک وبمستر در زمینهٔ گرافیک مهارت کافی را دارد. پس چرا سفارش طراحی بنر و عکس را نگیرد؟ مخصوصاً اینکه امروزه شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام نیازمند اشخاصی هستند که بتوانند عکس‌های خوبی را تولید کنند!

درآمد یک وبمستر چقدر است؟

شاید عدد دقیقی را برای همهٔ وبمسترها نتوان عنوان کرد. اما درآمد یک وبمستر کاملاً بستگی به میزان مهارت و خلاقیت و کاری دارد که انجام می‌دهد. اگر مهارت زیادی داشته باشد، ممکن است در زمان کم کارهای زیادی بتواند انجام دهد. از انتشار محتوا روی سایت و رسیدگی به مسائل فنی و تغییر ظاهری یک سایت و … تا اجرایی کردن پروژه‌های خودش در کنار سفارش‌هایی که از دیگران گرفته که میزان درآمد وی را بالا می‌برد.

معمولاً کسانی که علاقه مند نیستند رئیسی بالای سر خود داشته باشند، به سراغ وبمستری می‌روند. اما باید در نظر بگیرید که وبمستر شدن به این راحتی‌ها نیست و از طرف دیگر ممکن است برای شما هزینه‌هایی هم داشته باشد که لزوم صبر و استقامت زیاد شما را می‌طلبد. مثل هر کاری هم در ابتدا ممکن است چیز زیادی دستگیر شما نشود. اما در آینده رشدی که کردید برای‌تان قابل لمس و خوش‌آیند خواهد شد.

یک آموزش جذاب دیگه!  فضای میزبانی یا هاست چیست ؟

برای وبمستر شدن از کجا باید شروع کرد؟

برای اینکه وبمستر شوید، از جاهای مختلفی می‌توان شروع کرد. یکی از بهترین نقاط شروع کار با یک سیستم مدیریت محتوا است. مثلاً همین وردپرس را در نظر بگیرید که سایت خودآموز وردپرس (همین سایت) سعی کرده آموزش‌های خوبی را در این رابطه تولید و منتشر کند. خود کار با وردپرس شما را با زمینه‌های مختلفی حداقل آشنا می‌کند. از گرافیک وب تا تولید محتوا همچنین با کدنویسی و برنامه نویسی وب. البته به شرطی که علاقه مند باشید تا راجع به این مباحث و خود وردپرس بیشتر بدانید.

برای وبمستر شدن از مطالعهٔ کتاب هم می‌توان شروع کرد. کتاب‌های زیادی به زبان فارسی و البته انگلیسی نوشته شدند که حتی به رایگان با یک جستجوی ساده قادرید آنها را دانلود کنید و شروع یه یاد گرفتن کنید. البته مرحلهٔ بعدی آن دست به کار شدن است. باید آستین‌های‌تان را بالا بزنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.