نمایش اطلاعیه به کاربران سایت با افزونه HashBar

آیا تا به حال این نیاز را حس کردید که با روشی یک اطلاعیه یا هشداری را به کاربران و بازدید کنندگان سایت نشان دهید؟ که هم مزاحم کار کاربر نشود، هم اینکه توجه وی را به خود جلب کند. ما برای این کار از راه های مختلفی می توانیم وارد شویم. اما با دیدن ویژگی های افزونه HashBar شاید نظر شما برای استفاده از این افزونۀ رایگان جلب گردد. این افزونه هشدارهایی را به صورت نوار و جعبه های متنی به همراه عناصر دیگر در بالا، پایین، چپ و راست تمامی یا بخشی از صفحات سایت نشان می دهد که نمونۀ آن را تا الان حتماً روی سایت های خارجی دیده اید. در سایت های ایرانی کمتر یافت می شود. مگر اینکه بعد از انتشار این مقاله مدیران سایت رو به استفاده از چنین افزونه هایی بیاورد.

نمایش اطلاعیه به کاربران سایت با افزونه HashBar

نمایش اطلاعیه به کاربران سایت با افزونه HashBar

کاربرد اصلی HashBar – WordPress Notification Bar

کاربرد اصلی این افزونه در یک جمله خلاصه می شود؛ نشان دادن یک جعبه محتوا به صورتی جذاب، روی برخی یا تمامی صفحات سایت. همیشه ما دنبال یک راهی هستیم که یک متن یا حتی یک لینک را به کاربر نشان دهیم. برای این کار یکی از بهترین روش ها استفاده از این افزونه است.

یک آموزش جذاب دیگه!  ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس با افزونه OneSignal

برای ساخت یک نوار یا جعبۀ اطلاع رسانی روی صفحات سایت، پس از نصب افزونه به صفحه افزودن Notification جدید رفته و یک عنوان و متن و توضیحات برای آن انتخاب می کنید. صفحه افزودن اطلاع رسانی جدید، دقیقاً مثل افزودن نوشته جدید است. درون جعبۀ اطلاع رسانی از متن و لینک و یا حتی عکس هم میتوانید استفاده کنید.

جعبه یا نوار هشدار می تواند در هر کجای صفحه قرار گیرد و با یک دکمه قابلیت بسته شدن دارد. البته پس از بسته شدن، کاربر باز هم می تواند روی علامت پیکان باز شدن آن کلیک کرده و مجدد آن را داشته باشد. در اصل یک کارکرد کاملاً انعطاف پذیر دارد.

نمونه هایی از نوارهای اطلاع رسانی وردپرس با افزونه HashBar – WordPress Notification Bar

ویژگی های مهم HashBar – WordPress Notification Bar

برای تصمیم گیری بهتر راجع به اینکه آیا این افزونه واقعاً به درد شما می خورد یا خیر، ویژگی های مهم این افزونه را برای شما تهیه کردیم.

  • افزودن رایگان و سادۀ جعبه ها یا نوارهای اطلاع رسانی که به صورت کشویی قابلیت جمع شدن از روی صفحه را دارند.
  • امکان بستن جعبه ها یا نوارهای هشدار با کلیک روی دکمه بستن آنها
  • کاربرد بسیار سادۀ افزونه به جهت ساخت و مدیریت نوارهای اطلاع رسانی
  • بسیار سبک و قابل انعطاف، مخصوصاً امکان سفارشی سازی رنگ هر کدام از اجزاء نوار اطلاع رسانی
  • امکان سفارشی سازی برای نمایش نوار اطلاع رسانی روی برخی از صفحات سایت، مثل برگه ها، نوشته ها یا صفحۀ اصلی سایت
  • امکان نمایش نوار اطلاع رسانی در بالا، پایین، چپ و یا راست صفحات سایت
یک آموزش جذاب دیگه!  ساخت نوار خبری متحرک در وردپرس با news ticker benaceur

بدین ترتیب حالا این شما هستید که با توضیحاتی که ارائه شد، قادرید تصمیم بگیرید که آیا افزونه HashBar – WordPress Notification Bar به کار شما می آید یا خیر. آموزش نحوه استفاده از این افزونه هم در سایت موجود است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.