کار افزونه Users Ultra وردپرس چیست ؟

یکی از افزونه های مکمل که کار بخش کاربران پیشخوان وردپرس را به نحوی تکمیل می کند، افزونه Users Ultra Membership است. این افزونه که به رایگان از طریق مخزن وردپرس قابل دستیابی است، برای ساده سازی و تغییر در افعالی مثل ثبت نام کاربر، ویرایش مشخصات کاربر و افزودن امکاناتی مثل تعامل بین کاربران با استفاده از پیام های شخصی و سیستم لایک مورد استفاده قرار می گیرد. پس از این افزونه زمانی باید استفاده کرد که قصد راه اندازی یک سایت به سبک شبکۀ اجتماعی دارید. یعنی اگر می خواهید بازدید کنندگان سایت شما بتوانند در سایت شما ثبت نام کنند و وارد حساب خود شده و به محتوایی دسترسی یابند که در حال عادی قادر به دیدن آن نیستند و یا تعاملاتی با دیگر کاربران سایت و دیگر محتویات سایت داشته باشند، باید از این افزونه استفاده نمایید. حالا در ادامه فهرست بیشتری از امکانات افزونه Users Ultra Membership را تقدیم شما خواهیم کرد که با مطالعه این مطلب به سادگی متوجه شوید آیا این افزونه به درد کار شما می خورد یا خیر.

کار افزونه Users Ultra وردپرس چیست

کار افزونه Users Ultra وردپرس چیست ؟

افزونهUsers Ultra را به عنوان یک افزونه برای ساخت پروفایل می شناسند. قابلیت ثبت نام در وردپرس که از اول پیش بینی شده. پس چه نیازی به این افزونه است؟ اگر شما در قسمت تنظیمات امکان ثبت نام را در سایت خود فعال کرده باشید، از طریق لینک ثبت نام، کاربران می توانند در سایت شما ثبت نام کنند و از طریق لینک ورود، می توانند به حساب خود وارد شوند. زمانی که وارد حساب خود می شوند، دقیقاً پیشخوانی را می بینند که شما یا دیگر کاربران هنگام ورود به حساب خود شاهدش هستند. با این تفاوت که تنها قسمت هایی اندکی از پیشخوان قابل استفاده برای آنها است.

بر این اساس، خیلی از مدیران سایت ها اصلاً نمی خواهد کاربران را وارد محیطی شبیه به پیشخوان وردپرس کنند! پس به دنبال افزونه های ساخت پروفایل می گردند که کاربر از محیط سایت خارج نشود و از همان جا قادر باشد حساب خود را کنترل کند و آن را ویرایش نماید؛ یعنی از همان بخش Front End سایت.

افزونه Users Ultra Membership یکی از بهترین راه حل های موجود برای حل این مشکل مدیران وردپرس است. امکاناتی دارد که این افزونه را فقط در حد یک افزونۀ پروفایل ساز مطرح نمی سازد. بلکه کاربران داخل سایت می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. دقیقاً مثل یک شبکۀ اجتماعی که باید کاربران با هم تبادل نظر و محتوا نمایند.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش افزونه Users Ultra Membership

از طرف دیگر به دلیل اینکه هر کاربر برای خود پروفایلی دارد، دیگر کاربران و حتی دیگر بازدید کنندگان سایت می توانند مشخصات هر کاربر را درون صفحه پروفایلش ببینند و حتی به آن امتیاز و رای دهند. یا به محتوای وی دسترسی یابند. البته اگر این محتوا توسط آن کاربر برای عموم قابل نمایش باشد.

به طور کلی تمامی امکانات این افزونه را می توان به صورت یک فهرست به شما نشان داد:

 • امکان عضویت پولی در سایت برای دیدن محتوای پولی سایت
 • امکان اتصال به شبکه های اجتماعی دیگر مثل فیسبوک، گوگل پلاس و توییتر و … و حتی امکان ورود به سایت با استفاده از این حساب ها
 • سیستم پیام رسان داخلی به صورت شخصی که هر کاربر قادر است به کاربری دیگر در سایت پیامش شخصی ارسال کند.
 • امکان ساخت گالری عکس و فیلم توسط هر کاربر در پروفایل خودش
 • سیستم امتیاز دهی ۵ ستاره ای برای کاربران سایت
 • نمایش آمار جزئی از میزان ثبت نامی ها و فعالیت کاربران
 • امکان نمایش کاربران فعال تر و آخرین کاربران وارد شده به حساب شان در ابزارک های سایت
 • امکان پشتیبانی از ویدیوهای سرویس های Youtube و Vimeo
 • امکان ساخت پروفایل حرفه ای شامل آواتار و دیگر مشخصات که توسط مدیر سایت قابل تنظیم هستند.
 • قابلیت همگام سازی با سرویس های MailChimp و همچنین افزونه فروشگاه ساز WooCommerce
 • امکان محافظت از محتوای سایت در برابر افرادی که درون سایت ثبت نام نکردند و وارد حساب خود نشدند.
 • امکان استفاده از سیستم های امنیتی مثل reCaptcha و همچنین ابزار تشخیص قدرت رمزهای عبور کاربران سایت

تنظیمات حرفه ای Users Ultra Membership

تنظیمات حرفه ای این افزونه سبب شده تا شما هر کاری که خواسته باشید را بتوانید سفارشی سازی کنید. مثلاً تکمیل عضویت کاربر را منوط به تایید آن توسط خودتان به عنوان مدیر سایت کنید. یا اینکه اول از طریق اعتبارسنجی ایمیل، ایمیل کاربر معتبر تشخیص داده شود، سپس ثبت نام وی تکمیل گردد. این کار باعث کاهش ثبت نام های نامعتبر می شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  ساخت پروفایل در وردپرس با Profile Builder

پس از نصب و فعال سازی افزونه Users Ultra Membership شما از کدهای کوتاه می توانید در هر کجا از سایت که از کدهای کوتاه پشتیبانی می کند استفاده نمایید تا فرم های ثبت نام، ورود، پروفایل و جستجوی کاربران به کاربران سایت نمایش داده شود. البته پس از فعال سازی افزونه برگه هایی به صورت خودکار ساخته می شود که کدهای کوتاه مورد نیاز هم درون آنها جای می گیرند. بدین ترتیب صفحاتی که کاربران سایت می توانند برای ثبت نام، ورود به حساب یا ویرایش پروفایل خود استفاده کنند در دسترس شان خواهد بود. البته به غیر از برگه ها، می توان از ابزارک ها هم برای جای‌گذاری این فرم ها استفاده کرد. خود فرم ها هم قابلیت سفارش سازی دارند که باید وارد پیشخوان وردپرس خود شده و تنظیمات آن را انجام دهید. مثلاً در فرم ثبت نام می توانید تعیین کنید که چه اطلاعات از کاربر گرفته شود و چه اطلاعات لازم نیست که حتماً پر کند.

باید دقت داشت که در سربرگ Doc یا مستندات این افزونه در پیشخوان وردپرس، تمامی کدهای کوتاه این افزونه به همراه توضیحات آنها موجود است. با مراجعه به این صفحه به راحتی کدهای کوتاه را می توانید به دست آورید. برخی از این کدها برای نمایش کاربران فعال و آخرین کاربران معمولاً در محل ابزارک های سایت به کار می روند. یعنی شما می توانید از این قابلیت برای نمایش کاربران فعال سایت خود هم استفاده کنید.

البته قابل ذکر است که این افزونه تا به الان به زبان فارسی ترجمه نشده است که بخش هایی از آن برای تطابق با سایت های فارسی زبان نیاز دارند که حتماً فارسی باشند. به همین دلیل در آینده ای نزدیک توسط سایت WPTutorial.ir ترجمۀ این افزونه هم تولید خواهد شد و در مخزن وردپرس بارگذاری می شود تا شما بتوانید از زبان فارسی این افزونه هم استفاده نمایید.

به انتهای مقاله کار افزونه Users Ultra وردپرس چیست رسیدیم. در این جا قصد ما این بود که شما را با کاربرد این افزونه به صورت نظری آشنا کنیم. آموزش های بیشتر افزونه Users Ultra را در دیگر صفحات سایت جستجو نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.