از هاست امن استفاده کنید

انتخاب یک هاست امن گامی بزرگ به سوی امن کردن سایت از شر هکرهای مختلف است. شرکت های قوی در عرصۀ هاستینگ یک گروه امنیتی دارند که مدام خطرهای جدید را پیگیری می کنند و حتی خطرهای روزِ صفر (۰ Day) که هنوز علاجی برای آنها وجود ندارد را هم با اعمال قواعدی روی دیوار آتش سرور تا حد زیادی خنثی می کنند. بسیار مهم است شما از کجا هاست تهیه می کنید. از یک سایت فروش هاست که به صورت کاملاً مبتدی سرورها را مدیریت می کند. یا از یک شرکت خوب که به امنیت تک تک سایت های روی سرورهای خود اهمیت می دهد. پس در گام اول شما باید از فضای میزبانی امن استفاده کنید.

از هاست امن استفاده کنید

از هاست امن استفاده کنید

هر چقدر شما از دانش امنیت شبکه اطلاع داشته باشید و از ترفندهای امن کردن سایت استفاده کنید، ولی هاست شما امن نباشد، تمامی زحمات شما ممکن است یک شبه از بین برود. شاخص های زیادی برای تامین امنیت هاست وجود دارد که بررسی تک تک آنها خارج از حوصله این مقاله است. اما به طور کلی به چند تا از مهم ترین آنها که باید توسط هاستینگ رعایت شده باشد اشاره می کنیم.

استفاده از سخت افزارهای مناسب

سخت افزارهای سرورهایی که روی آن سایت های بسیاری میزبانی می شوند، باید از آخرین فناوری ها باشد و در کنار آنها از سخت افزارهای امنیتی مثل فایروال سخت افزاری هم استفاده گردد. پیکربندی این سخت افزارها هم از اهمیت ویژه ای برخودار است که باید حتماً توسط متخصصین امر صورت گیرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  هاست دانلود یعنی چی ؟

به روز بودن نرم افزارها

نرم افزارهایی که روی سرور نصب می شوند، به صورت دوره ای باید حتماً به روز رسانی شوند. به روز کردن این نرم افزارها برای از بین بردن حفره های امنیتی که می تواند سبب نفوذ به سرور شوند پیشنهاد می شود و ضروری است همیشه از آخرین نسخه بهره گرفته شود. به روز کردن از خود سیستم عامل گرفته تا نسخه های PHP باید انجام شود، تا همیشه از این نظر که آخرین آپدیت های امنیتی دریافت شده خاطر جمع بود.

دیوار آتش نرم افزاری

نصب و پیکربندی صحیح و درست فایروال نرم افزاری که معمولاً در ابتدایی ترین مرحله از کانفیگ سرور باید انجام گیرد، یکی دیگر مراحل امن کردن سروری است که روی آن سایت های زیادی میزبانی می شوند. تنظیم قواعد و دستورات رفتار با درخواست های مختلف و بستن دسترسی به روی رایانه های مخرب در سطح شبکه حتماً باید انجام گیرد.

پیکربندی صحیح سرویس های مختلف

علاوه بر تنظیم صحیح فایروال ها، باید تمامی سرویس های روی سرور که در اصل نرم افزارهایی هستند که هر کدام به نوعی خدمات خاصی ارائه می کنند، هم به درستی پیکربندی گردند. از مهم ترین این سرویس ها، وب سرور است که حتی توسط ماژول های امنیتی مثل mod-security باید تا حدی امن گردد. همچنین دیگر تنظیمات امنیتی که باید انجام شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  خرید هاست امن کلود لینوکس

این مواردی که از امن کردن سرور هاست خدمت شما عرض شد، خارج از دسترس شمایی است که فقط می خواهید با استفاده از کنترل پنل هاست وردپرس را روی آن نصب کنید و سایت خود را اجرا کنید. پس حتماً باید به مکان هاستی که قرار از آنجا خریداری کنید دقت کافی داشته باشید که ما در دیگر مقالات آموزشی مان حتماً شما را راهنمایی خواهیم کرد.

۱۳۹۷/۰۲/۲۵

امنیت وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.