هاست کلود لینوکس چقدر امن هست؟

یکی از انتخاب‌هایی که می‌توان برای میزبانی یک سایت داشت، هاست کلود لینوکس است. این هاست روی سرورهایی با سیستم عامل کلود لینوکس ساخته می‌شود و دارای ویژگی‌های متمایزی نیست به دیگر انواع هاست است. که بد نیست با این پست همراه ما باشید تا با مهم ترین ویژگی آن، یعنی امنیت هاست کلود لینوکس بیشتر آشنای‌تان کنیم. که در انتخاب شما حتماً تاثیرگذار خواهد بود.

هاست کلود لینوکس چقدر امن هست

هاست کلود لینوکس چقدر امن هست ؟

کلود لینوکس در اصل وصله‌های امنیتی هستند که به سیستم عامل های لینوکس مثل CentOS و RHEL وصل می‌شوند و امکانات این سیستم عامل ها را افزایش می‌دهند. این سیستم عامل‌ها نرم افزارهایی هستند که روی سرور میزبانی وب نصب می‌شوند و سبب بهره‌برداری از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری می‌شوند.

شما به عنوان وبمستر یا کسی که قصد راه‌اندازی سایت خودتان را دارید، باید هاستی را خریداری کنید که از قبل سیستم عامل و دیگر نرم افزارهای مورد نیاز روی آن نصب شده است. پس چه بهتر که دنبال هاستی باشید که روی سیستم عامل کلود لینوکس ایجاد شده باشد.

کلود لینوکس روی دو تا عامل تمرکز کرده است:

  1. بالا بردن عملکرد سایت‌ها با جلوگیری از مصرف بی رویهٔ یک سایت که روی دیگر سایت ها تاثیر مخرب دارد.
  2. افزایش امنیت سایت‌ها که با ایجاد یک محیط عایق برای هر سایت، از نفوذ به یک سایت توسط دیگر کاربران روی سرور جلوگیری می‌کند.

افزایش عملکرد سایت ها

هاستی که شما خریداری می‌کنید، یک هاست اشتراکی است. یعنی روی همان سروری که سایت شما قرار گرفته، چندین سایت دیگر هم وجود دارد. شما به عنوان یک کاربر، کنترلی روی دیگر کاربران برای استفادهٔ بهینه از منابع نخواهید داشت و آنها قادرند از منابعی مثل CPU و RAM بیشتر از حد متعارف استفاده کرده و سبب پایین آمدن بازدهی و سرعت سایت شما شوند. این در حالی است که سایت شما کاملاً بهینه است و از منابع اختصاص داده شده به صورت متعارف استفاده می‌کند. پس سایت شما با مشکلاتی مواجه می‌گردد که علت آن دست شما نیست!

یک آموزش جذاب دیگه!  انواع هاستینگ و انتخاب نوع مناسب هاست برای خرید

زمانی که هاست شما از نوع کلود لینوکس باشد، اگر یکی از سایت های همسایهٔ شما از منابع بیشتری استفاده کند، کلود لینوکس جلوی آن را گرفته و صفحهٔ خطا به بازدید کنندگان آن نشان می‌دهد. به عبارتی دیگر کلود لینوکس امکان استفاده از منابع تا حد تعیین شده توسط مدیر سرور را به هر سایت می‌دهد و بیشتر از آن را رد می‌کند.

پس هیچ سایتی به خاطر تخطی دیگری از قوانین مصرف منابع، از دسترس خارج نمی‌شود و یا حتی با کاهش سرعت مواجه نمی‌گردد. که یکی از ویژگی‌های مهم هاست های کلود لینوکس است.

در ادامه باید گفت سایتی پر بازدید محسوب می‌شود که در لحظه بیشتر از ۵ الی ۱۰ نفر در سایت حضور داشته باشند. پس اگر شما سایت تان را تازه راه اندازی کردید و یا بازدیدی کمتر از این میزان دارد، نگرانی‌ای از بابت مصرف منابع نباید داشته باشید. از طرف دیگر میزان مصرف منابع هم از داخل کنترل پنل معمولاً به شما نشان داده می‌شود که قادرید آن را تنظیم نمایید.

افزایش امنیت سایت ها

از دیگر ویژگی‌های مهم هاست کلود لینوکس این است که امنیت هر سایت به واسطهٔ عایق بودن محیط آن با دیگر هاست‌ها تضمین شده است. اگر نگران دسترسی‌های غیر مجاز به اطلاعات سایت‌تان هستید، حتما هاست کلود لینوکس را انتخاب کنید. چرا که دیگر کاربران چه خواسته و چه ناخواسته امکان دستبرد به اطلاعات دیگر کاربران روی سرور را ندارند. چون تمامی دسترسی‌ها به صورت ایزوله شده و عایق شده هستند.

یک آموزش جذاب دیگه!  فایروال برای وردپرس

همچنین هستهٔ لینوکس که در اینجا کلود لینوکس است، دارای امکانات امنیتی بیشتری است و امنیت کاربران و اطلاعات آنها را بالاتر خواهد برد.

جمع بندی

با این توضیحات که اگر دنبال عملکرد و امنیت بهتر برای سایت خود هستید، حتما باید هاست کلود لینوکس خریداری کنید، قادرید انتخاب بهتری برای تهیهٔ هاست سایت خود داشته باشید. کلود لینوکس رایگان نیست و طبیعتاً هاست کلود لینوکس هم باید قیمت بالاتری داشته باشد که دارد! اما ارزش امنیت و سرعت بالاتر را هم دارد. ولی اگر هاست های کلود لینوکس وبنولوگ را بررسی کنید، خواهید دید که با قیمت مناسب می‌توانید هاست کلود لینوکس خریداری کنید که شما را از دیگر بهره مندی‌ها، مثل بسته‌های آموزشی رایگان، هم بی‌نصیب نخواهد گذاشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.