هاست از آخرین نسخه PHP استفاده کند

PHP در اصل موتور اجرای وردپرس روی هاست شماست. به مانند هر نرم افزار دیگری، PHP هم دارای نسخه های مختلفی است که نسخه های جدیدتر دارای امنیت بهتر و امکانات بیشتری هستند. یک هاست خود، هاستی که به شما امکان استفاده از آخرین نسخه را حتی شده به صورت دلخواه بدهد. معمولاً در کنترل پنل های جدید بخشی وجود دارد که شما می توانید نسخه PHP مد نظرتان را انتخاب کنید. پیشنهاد توسعه دهندگان وردپرس استفاده از نسخه هفت PHP است که در حال حاضر آخرین نسخه محسوب می شود.

هاست از آخرین نسخه PHP استفاده کند

هاست از آخرین نسخه PHP استفاده کند

طبق بررسی هایی که از سایت های معروف منتشر شده، تنها ۱٫۷ درصد از وردپرس های نصب شده روی PHP نسخه ۷ است. در حالی که ۲۰٫۱ درصد روی نسخه ۵٫۶ PHP است. از نظر امنیتی به شدت توصیه شده که از PHP نسخه ۵٫۵ به ماقبل به هیچ عنوان استفاده نشود!

نسخه های PHP مورد استفاده

نسخه های PHP مورد استفاده

تغییر نسخه PHP

در کنترل پنل های جدید امکان تغییر نسخه PHP به خود کاربرد داده شده است. اگر هاستیگ شما از نسخۀ جدید کنترل پنل استفاده کرده باشد، با وارد شدن به حساب خود در cPanel یا دیگر کنترل پنل ها بخشی با عنوانPHP Version Switcher یا چیزی در این مایه ها وجود دارد. در سی پنل نام این بخش MulitPHP Manager می باشد. با وارد شدن به این صفحه با شمایلی مانند تصویر زیر روبرو خواهید شد.

تغییر نسخه PHP در cPanel

تغییر نسخه PHP در cPanel

تمامی سایت های شما که روی هاست قرار دارند، به همراه دامنه شان در جدولی فهرست شدند. هر کدام از سایت هایی که می خواهید نسخه PHP آنها را تغییر دهید انتخاب می کنید. پس از آن از فهرست کشویی PHP Version نسخه PHP مد نظرتان را انتخاب می کنید و روی Apply کلیک می کنید. صبر کنید تا تغییرات اعمال شود. از الان به بعد وردپرس از نسخه جدید PHP استفاده می کند.

یک آموزش جذاب دیگه!  اجرای PHP را غیرفعال کنید

به عنوان نکته آخر توجه داشته باشید حتماً اسکریت و قالب ها و افزونه هایی که روی آن نصب دارید با نسخه ای که انتخاب کردید سازگار باشند. در بیشتر مواقع افزونه ها و قالب های جدید با نسخۀ جدید PHP یعنی نسخه هفت یا ۷٫۱ مشکلی ندارند.

۱۳۹۷/۰۲/۲۶

امنیت وردپرس
بدون دیدگاه
،

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.