ارور upload_max_filesize در php.ini

یکی از خطاهایی که مدیران سایت ها زیاد با اون مواجه میشن، خطای مربوط به upload_max_filesize است. این خطا میگه که روی نرم افزار سایت تون (وردپرس یا جوملا یا …) نمی‌تونید یک فایل با حجم زیاد رو بارگذاری کنید. این مربوط به تنظیماتی که مدیر فنی سرور پیاده سازی کرده که کاربران سایت‌ها نتونند از یک حدی بیشتر با اسکریپت PHP شون فایل آپلود کنند. به این دلیل که هم روی سرعت سرور و هم روی امنیتش تاثیر داره.

اما اگر شما خواسته باشید این محدودیت رو افزایش بدید، قطعاً باید راه حلی وجود داشته باشه. که این راه حل، تغییر تنظیماتی است که توی سند php.ini قرار گرفتند. اگر PHP رو روی رایانهٔ شخصی یا سرور شخصی تون اجرا می‌کنید، تنظیمات این سند کامل به دست خود شماست. اما در حالتی که روی فضای اشتراکی مثل هاست اشتراکی در حال کار هستید که دسترسی به تنظیمات اصلی سرور ندارید، باید از کنترل پنل فضای میزبانی‌تون کمگ بگیرید.

در سی پنل ما بخشی با نام Select PHP Version یا MultiPHP INI Editor داریم که میشه از اونجا مقدار گزینهٔ upload_max_filesize رو تغییر داد. مثلا در تصویر زیر صفحهٔ MultiPHP INI Editor رو می‌بینید. در سربرگ اول یعنی Editor Mode از فهرست کشویی دامنه، دامنهٔ سایت تون رو انتخاب می‌کنید. حالا بیاید پایید صفحه تا گزینهٔ upload_max_filesize رو بتونید ببینید.

MultiPHP INI Editor

مقدار مورد نظر رو با واحد صحیحش وارد کنید و روی Apply کلیک کنید. دقت داشته باشید که اگر واحد مگابایت هست، باید M رو بدون هیچ فاصله‌ای بعد از عدد وارد کنید. اگر گیگابایت بود از G استفاده کنید. هیچ فاصله‌ای هم قبل یا بعدش نباید وجود داشته باشه.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزایش حجم آپلود در وردپرس

در حالی که صفحهٔ Select PHP Version یا همون PHP Selector برای شما وجود داشت، باید روی سربرگ Options کلیک کنید و از این صفحه پایین بیاید تا گزینهٔ upload_max_filesize رو پیداش کنید. از فهرست کشویی روبروش یک مقداری رو انتخاب کنید و تنظیمات خود به خود ذخیره میشه.

Select PHP Version

در حالی که روی رایانهٔ شخصی تون PHP رو دارید، باید مسیر سند php.ini رو پیدا کنید و از بین مقادیر تنظیماتی upload_max_filesize رو پیدا کنید. نکتهٔ جالب اینجاست که همونطور که در تصویر زیر می‌بینید، اگر مقدار file_uploads برابر با off باشد، آپلود به طور کامل روی سایت شما غیرفعال خواهد شد. این گزینهٔ تنظیماتی ممکن است که روی کنترل پنل‌ها هم وجود داشته باشه.

سند php.ini

به این شیوه شما می‌تونید ارور مربوط به upload_max_filesize رو به راحتی برطرف کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.