غیر فعال سازی سایت وردپرس با افزونه Under Construction

زمانی که یک سایت تحت عملیات راه اندازی یا عملیات بازسازی باشد، ممکن است که صفحه‌ای را با همین مضمون به مخاطبان خود نمایش دهد و به آنها بگوید که مثلاً برای چند روز آینده مراجعه کنید، تا آماده سازی به اتمام برسد و شما بتوانید از امکانات سایت استفاده کنید که به آن حالت تعمیرات هم گفته می‌شود. به طور پیش فرض در وردپرس ما چیزی به نام غیر فعال سازی سایت نداریم! در حالی که در برخی از سیستم های مدیریت محتوا ممکن است که یک چنین قابلیتی برای غیر فعال کردن موقت سایت به جهت عملیات زمان بندی و آماده سازی وجود داشته باشد. اما ما برای وردپرس افزونه‌های بسیار زیادی در اختیار داریم که یکی از آنها Under Construction است. که محبوبیت زیادی هم دارد.

افزونه Under Construction

افزونه Under Construction وردپرس یک ابزار بسیار ساده است و کاربرد راحتی هم دارد. تنها کافی است مثل هر افزونهٔ دیگری آن را روی وردپرس خود نصب و فعال کنید که از توضیحات اضافه خودداری می‌کنم! پس از آن از گروه صفحات تنظیمات در پیشخوان، صفحهٔ UnderConstruction را خواهید دید. روی پیوند آن کلیک کنید. ممکن است برای شما پنجره‌های راهنمای گام به گام باز شود که خیلی راحت می‌توانید آنها را ببندید. البته اگر زبان انگلیسی‌تان خوب است، بهتر است که آنها را مطالعه کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  کاربرد افزونه صفحه ساز وردپرس

تنظیمات سربرگ Main

در هر صورت در این صفحه، سربرگ‌هایی را پیش رو خواهیم داشت که اولین سربرگ آن main یا سربرگ اصلی است. تصویر آن را در زیر می‌بینید. با فعال کردن گزینهٔ اول با عنوان Under Construction Mode سایت به حالت غیرفعال خواهد رفت. چند تا گزینهٔ دیگر هم در همین سربرگ وجود دارند که توضیحات آن بدین قرار است.

تنظیمات سربرگ Main افزونه Under Construction
  • Prevent Search Engines from Indexing the Temporary Site : اگر فعال شود موقتاً از موتورهای جستجو درخواست می‌شود که سایت را فهرست نکنند.
  • Automatic End Date & Time : با فعال کردن آن به صورت خودکار طی یک تاریخ و ساعت خاصی، حالت Under Construction غیرفعال می‌شود.
  • Google Analytics Tracking : اگر فعالش کنید، کد آمارگیر گوگل آنالیتیکز را می‌توانید وارد کنید و آمار صفحهٔ تحت آماده سازی را داشته باشید.
  • Reset Settings : همهٔ تنظیمات را به حالت اولیه بر خواهد گرداند.

اما این تنظیمات اولیهٔ افزونه بود. بد نیست به تنظیمات موجود در سربرگ‌های بعدی هم سری بزنیم.

تنظیمات سربرگ Design

در این سربرگ قالب‌هایی را خواهید دید که مربوط به صفحهٔ «تحت آماده سازی» است. از بین این قالب‌ها می‌توانید یک مورد را انتخاب کنید. دقت کنید که این قالب در اصل روی تمامی صفحات سایت شما، به جای محتوای اصلی، بارگذاری خواهد شد.

تنظیمات سربرگ Design افزونه Under Construction

تنظیمات سربرگ Content

در این سربرگ گزینه‌های تنظیماتی مختلفی وجود دارند، که همگی آنها مربوط به نوع محتوایی است که قرار است در صفحهٔ «تحت آماده سازی» به نمایش گذاشته شود. مثلاً در جعبهٔ Title عنوان صفحه، در جعبهٔ Description توضیحات صفحه، در جعبهٔ Headline تیتر اصلی صفحه و در جعبهٔ Content متن خودتان را می‌توانید وارد کنید. از قسمت Social & Contact Icons پیوند و نماد صفحات شبکه‌های اجتماعی خودتان را می‌توانید وارد کنید. برخی از گزینه‌های تنظیمات این سربرگ هم در نسخهٔ حرفه‌ای آن وجود دارد، مثل حالت چند زبانه.

یک آموزش جذاب دیگه!  ویژوال کامپوزر چیست ؟

تنظیمات سربرگ Access

از طریق تنظیمات این سربرگ هم می‌توان تعیین کرد که چه گروه افرادی به سایت دسترسی داشته باشند و برای چه گروهی سایت غیرفعال باشد، یعنی صفحهٔ «تحت آماده سازی» به آنها نمایش داده شود. مثلا برای هر نقش از نقش‌های مختلف روی سایت این قابلیت وجود دارد که دسترسی‌ها را فعال یا غیرفعال نمایید.

پس با این توضیحات، شما می‌توانید ابتدا تنظیمات افزونهٔ Under Construction را طبق میل خود انجام دهید، سپس حالت «تحت آماده سازی» را فعال کنید که محتوایی که تعیین کردید در قالب انتخابی به بازدید کنندگان نمایش داده شود. در ضمن در توضیحات صفحه آنها را آگاه کنید که طی چه مدت زمان دیگر مشکل سایت برطرف می‌شود و سایت به حالت اولیه بر می‌گردد!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.