خطای پرونده‌ی wp-config.php از پیش موجود است

یکی از خطاهایی که ممکن است در حین باز کردن صفحه اصلی سایت تان با آن مواجه شوید، خطایی است که به شما می گوید “پرونده‌ی wp-config.php از پیش موجود است”. حالا می خواهیم بررسی کنیم که این خطا چرا باید رخ دهد و راه حل رفع آن چگونه است.

خطای پرونده‌ی wp-config.php از پیش موجود است

خطای پرونده‌ی wp-config.php از پیش موجود است

خطایی که با باز کردن صفحه اصلی سایت با آن روبرو خواهید شد به این صورت است که البته نشانی که در نوار نشانی مرورگر نشان داده می شود، صفحه اصلی سایت شما نیست!

پرونده‌ی wp-config.php از پیش موجود است.
اگر می‌خواهید مواردی را در تنظیمات این پرونده تغییر دهید، ابتدا آن را پاک کنید.
اکنون می‌توانید فرآیند نصب را آغاز کنید.

یا

The file wp-config.php already exists.
If you need to restart any of the configuration items in this file, please delete it first.
You may try installing now.

همانطور که خودِ این خطا هم گفته است، دلیل بروز این خطا وجود سند wp-config.php از قبل روی هاست شماست. تنها در زمانی این سند می تواند وجود داشته باشد که شما وردپرس را به درستی یا شاید ناقص نصب کرده باشید. در وردپرس زمانی که این سند وجود داشته باشد و شما قصد راه اندازی نصاب وردپرس را داشته باشید این خطا داده خواهد شد.

یک آموزش جذاب دیگه!  یافتن راه حل خطای سایت با گوگل

پس این خطا به شما می گوید که وردپرس از قبل نصب شده. اگر می خواهید مجدد مراحل نصب وردپرس را انجام دهید، به File Manager رفته و این سند را پاک کنید. در غیر این صورت از قبل وردپرس به درستی نصب شده و شما نیازی نیست مراحل نصب وردپرس را طی کنید. اینکه این صفحه برای شما باز می شود، به این دلیل است که ارجاع صفحه اصلی وردپرس به صفحه نصاب وردپرس درون مرورگر شما Cache (ذخیره) شده است که اگر Cache مرورگرتان را حذف کنید، مشکل حل خواهد شد.

پس راه کار حل این مشکل پاک کردن کش مرورگر یا تعویض کردن مرورگر اینترنتی تان حتی به صورت موقتی است. بعد از آن خواهید دید که صفحه اصلی سایت تان و دیگر صفحات به درستی نمایش داده خواهند شد. البته گزارش ها نشان می دهد که بروز این مشکل تنها در مرورگر Firefox می باشد. در مرورگر Chrome یا دیگر مرورگرها دیده نشده است.

1 دیدگاه برای “خطای پرونده‌ی wp-config.php از پیش موجود است”

  1. دانيال گفت:

    آقا دمتون گرم واقعا! تنها سایت بودید که این خطا رو بررسی کرده بودین و انقدر دقیق و مهندسی شده راه حل مشکل رو گفتید! شاید باورتون نشه من الان ۲ ساعت درگیر حل این مشکل بودم حتی کش مرورگر رو پاک میکردم ولی فایده ای نداشت تا اینکه داخل کروم سایت رو تست کردم و خدارو شکر خطا رفع شده بود… واقعا متشکرم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.