تست XML-RPC سایت وردپرس

برخی از اوقات ممکن است بنا به دلایلی XML-RPC به درستی کار نکند. همانطور که می دانید و در مقاله XML-RPC چیست خواندید، برای ارتباط با سایت مان از راه دور باید XML-RPC سایت به درستی کار کند. از جمله موارد ارتباط با سایت به جهت ارسال نوشته توسط نرم افزارهای نوشتن پست است. مثل نرم افزار Word مایکروسافت که به راحتی امکان به روز کردن محتوایی سایت را بدون ورود به پیشخوان می دهد. حالا برای اینکه ببینید آیا XML-RPC وردپرس به درستی کار می کند یا خیر، ما از یک سرویس اینترنتی استفاده خواهیم کرد.

این سایت به نشانی xmlrpc.eritreo.it در اصل یک اسکریپت متن باز است که XML-RPC وردپرس شما را چک می کند. پس وارد این نشانی شوید که با صفحه ای مثل تصویر زیر مواجه خواهید شد. کافی است در جعبۀ Address نشانی سایت خود را وارد کنید. البته این نشانی باید به همراه http یا https باشد.

تست XML-RPC سایت وردپرس

تست XML-RPC سایت وردپرس با سرویس xmlrpc.eritreo.it

سپس روی Check در پایین صفحه کلیک کنید. از فهرست کشویی User Agent می توانید عاملی که توسط آن عامل سایت بررسی شود را انتخاب کنید. برای بررسی XML-RPC حتماً باید گزینه اول یعنی WordPress XML-RPC Client را انتخاب کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  چرا REST API وردپرس کار نمی کند؟

در صفحه بعد اگر مشکلی بابت اتصال به سایت شما پیدا نشود، پیامی مثل تصویر نشان داده خواهد شد. Congratulation! Your site passed the first check.

نتیجه بررسی XML-RPC سایت وردپرس

نتیجه بررسی XML-RPC سایت وردپرس

حالا برای تست بیشتر شما می توانید نام کاربری و رمز عبور یکی از کاربران سایت را در جعبۀ Username و Password وارد کنید و روی Check کلیک کنید. در این مرحله هم اگر خطایی وجود داشت، به همراه توضیحات و کد خطا توضیحات مربوطه نشان داده خواهد شد که قادرید حداقل متوجه شوید که مشکل از کجاست که در مرحلۀ بعدی باید اقدام به حل آن کنید.

رمز عبور شما طبق گفتۀ خود سایت در هیچ کجا ذخیره نمی شود. ولی برای امنیت بیشتر بهتر است پس از تست، حتماً رمز عبور کاربر خود را از پیشخوان وردپرس تان تغییر دهید. در نهایت سرویس xmlrpc.eritreo.it یک امکان خوب و مناسب برای بررسی کردن XML-RPC سایت بود که شما هم می توانید از آن استفاده کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.