استفاده از SFTP برای به روز رسانی وردپرس و افزونه های آن

گاهی از اوقات ممکن است هاست شما که روی آن وردپرس را نصب کردید، به جای FTP از SFTP پشتیبانی نماید. این کار به دلایل بالا بردن امنیت سرور و هاست های مشتریان صورت می‌گیرد. در این صورت شما با مشکل عمل به روز رسانی خودکار وردپرس و افزونه ها و پوسته ها مواجه خواهید شد که راه حل رفع این مشکل، سوییچ کردن به سمت استفاده از SFTP به جای FTP است. برای این منظور باید افزونهٔ SSH SFTP Updater Support را نصب و فعال سازی نمایید.

طریقه استفاده از SSH SFTP Updater Support

مثل هر افزونهٔ دیگری ابتدا آن را نصب کنید. برای نصب کردن بهترین روش این است که وارد پیشخوان شده. سپس به صفحهٔ افزونه‌ها » افزودن وارد شده و نام افزونه را جستجو کنید و زمانی که افزونه SSH SFTP Updater Support پیدایش شد، روی دکمه نصب کردن و فعال کردنش کلیک کنید.

البته مثل افزونه‌های دیگر، کار به همین جا ختم نخواهد شد. شما باید سند wp_config یا همان پروندهٔ پیکربندی وردپرس را باز کرده و ثابت زیر را درون آن قرار دهید.

define('FS_METHOD', 'ssh2');

این خط را در جایی قرار دهید که نمونه های دیگر هم در آنجا دیده می‌شوند. بهترین کار این است که عبارت define را جستجو کنید و بعد از پیدا کردن خطوطی که این کلمه کلیدی را دارند، یک Enter زده و در خط جدید کدی که داده شده را قرار دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلسه ۴۰ : به روز رسانی وردپرس

از الان به بعد مشکل شما رفع خواهد شد و حتی به روز رسانی وردپرس و دریافت اسناد جدید وردپرس و افزونه ها و پوسته ها با امنیت بیشتری انجام می‌پذیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.