تایید گوگل به بروزرسانی جزئی الگوریتم رتبه بندی

در یک هفته اخیر، یکی از تغییراتی که که برخی از سایت ها با آن روبرو شدند، افزایش یا کاهش جزئی میزبان بازدید کننده های سایت شان بود. در این رابطه گوگل اعلام کرده است که یک تغییر جزئی روی الگوریتم رتبه بندی خود داده که در همان راستای بهبود نتایج جستجوی این موتور جستجو است. در ادامه با هم بیشتر این موضوع را زیر ذره بین بررسی می کنیم.

تایید گوگل به بروزرسانی جزئی الگوریتم رتبه بندی

تایید گوگل به بروزرسانی جزئی الگوریتم رتبه بندی

گوگل به صورت دوره ای الگوریتم خود را به روز می کند و در این به روز رسانی سایت هایی هستند که نتیجه اش را حس می کنند. این نتیجه می تواند به صورت افزایش یا کاهش بازدید سایت باشد. خیلی از سایت ها هم تغییری را در میزان بازدیدشان حس نمی کنند.

در حال حاضر طبق گفته های یکی از متخصصین شرکت گوگل، یک به روز رسانی جزئی در این الگوریتم صورت گرفته است که ممکن است روی سایت شما هم تاثیر جزئی گذاشته باشد.

Our core algorithm is updated all the time. For major updates, we’ll continue to share about those on @searchliaison, as we have been. We haven’t had a major update of that nature, but we did have a smaller one this week.

— Danny Sullivan (@dannysullivan) September 29, 2018

دقیقاً واضح نیست که کدام دسته از سایت ها متاثر از این تغییر شدند. اما چیزی که برای ما مشخص شده این است که برخی از سایت های ما که در سیستم گوگل آنالیتیکز ثبت شدند، طی همین یک هسته گذشته با افزایش و کاهش بازدید روبرو شدند. روی هیچ کدام از آنها هم کاری به عنوان اسپم انجام نشده! اما اینکه چرا باید روی یکی از سایت ها کاهش بازدید شاهد باشیم، باید دلیلش را از گوگل پرسید!

یک آموزش جذاب دیگه!  اهمیت پست های مناسبتی از نظر گوگل

البته سایتی هم بوده که بازدیدش اندکی افزایش داشته و باید امیدوار بود که در آینده به روز رسانه های الگوریتم گوگل از درصد خطای کمتری برخوردار باشند. تا سایت هایی که مستحق گرفتن بازدید بیشتر هستند، ضرر نکنند.

در این به روز رسانی جزئی، کاری که می توان برای سایت های افت پیدا کرده انجام داد، این است اقدام به بروز کردن بیشتر سایت با محتوای جذاب و یکتا کنیم. از طرف دیگر به دنبال لینک سازی های طبیعی هم باشیم. اگر سایت شما هم با کاهش بازدید روبرو شده است، هر چند که گوگل گفته کاری نمی توانید انجام دهید، اما با ارتقاء کیفیت سایت، حتماً این افت را می توان جبران نمود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.