نمایش تعداد دیدگاه ها در وردپرس

نمایش تعداد دیدگاه های یک یا چند نوشته، یا حتی تعداد کل دیدگاه های سایت می تواند از جنبه های مختلفی جالب باشد. مثلاً برای اینکه به بازدید کنندگان سایت بفهمانیم که سایت ما چقدر فعال است که در هر لحظه تعداد دیدگاه های گذاشته شده در سایت افزایش پیدا می کند، می توانیم عدد دیدگاه های کل سایت را در جایی از سایت به نمایش بگذاریم. این کار به سادگی توسط یکی از توابع وردپرس با نام wp count comments شدنی است. در این پست نحوه استفاده از این تابع و کدهای مربوطه تقدیم شما می گردد.

نمایش تعداد دیدگاه ها در وردپرس

نمایش تعداد دیدگاه ها در وردپرس

همانطور که گفته شد، برای نمایش تعداد دیدگاه ها در وردپرس باید از تابعی استفاده کنیم که نحوه پیاده سازی آن به این صورت است:

<?php wp_count_comments( post_id ); ?>

این تابع یک نشاوند با نام post_id یا همان شناسه نوشته دارد که اختیاری هم هست. زمانی که شناسه یک نوشته را به آن بدهیم، تعداد دیدگاه های همان یک نوشته را بر می گرداند. اما اگر هیچ شناسه ای به آن تحویل داده نشود، تعداد کل دیدگاه های سایت را به ترتیب وضعیت هر کدام بر می گرداند.

چیزی که این تابع بر می گرداند، در اصل یک شیء است که باید Property ها یا مشخصه های مورد نیازمان را از آن بیرون بکشیم. مثانی که خود صفحه مستندات وردپرس برای ما زده است، یک مثال جامع و خوب است که توضیحاتی را روی آن خدمت شما می دهد.

<?php
$comments_count = wp_count_comments();
echo "Comments for site <br />";
echo "Comments in moderation: " . $comments_count->moderated . "<br />";
echo "Comments approved: " . $comments_count->approved . "<br />";
echo "Comments in Spam: " . $comments_count->spam . "<br />";
echo "Comments in Trash: " . $comments_count->trash . "<br />";
echo "Total Comments: " . $comments_count->total_comments . "<br />";
?>

در خط اول PHP شروع شده و به تبع آن در خط آخر PHP بسته شده است. در خط دوم از تابع wp_count_comments استفاده شده است که شیء ای را درون متغیر comments_count می ریزد. در خط بعدی یک تابع echo است که متنی را چاپ می کند و زیاد مهم نیست. اما خط چهارم از مشخصه moderated که مربوط به تعداد دیدگاه های در انتظار تایید کل سایت است، استفاده شده که درون شیء comments_count قرار داشت. در خطوط بعدی هم دیگر مشخصه ها از شیء مذکور خروجی گرفته شده است. در آخرین مرحله مشخصه total_comments کل دیدگاه های سایت را جدای از اینکه در چه وضعیتی قرار دارند، نمایش می‌دهد.

یک آموزش جذاب دیگه!  مشکل امنیتی قالب های کد شده وردپرس

دقت داشته باشید که ما در کدهای بالا قصدمان دریافت آمار مربوط به کل دیدگاه های سایت بود. نه دیدگاه های یک نوشته! برای دریافت تعداد دیدگاه های یک نوشته باید شناسه آن نوشته را هم به تابع wp_count_comments به صورت یک نشاوند بدهیم که در نتیجه برگشتی تاثیر گذار خواهد بود.

شما بسته به هدف خود قادرید تنها از یکی یا چند تا از این مشخصه ها (متغیرهای موجود در شیء) استفاده کنید و آن را در جایی از قالب و یا حتی افزونه خود نمایش دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.