وردپرس را با یک افزونه امنیتی امن کنید

طبق این اصل که در وردپرس با افزونه ها هر کاری را می توان انجام داد، یک دست افزونه با عنوان افزونه های امنیتی در وردپرس وجود دارند که بعضی از آنها هم خیلی معروفند. از پیشنهادات مهم برای بالا بردن امنیت سایت این است که یکی از این افزونه های امنیتی را نصب و از آن مهم تر پیکربندی اش کنید. انجام تنظیمات درست یک از مهم ترین اصول کار با افزونه های امنیتی وردپرس است. پس لازم است آموزش هایی که در سایت ما تولید شدند را دنبال کنید تا بهتر قادر باشید از امکانات این افزونه ها برای بالا بردن امنیت وردپرس استفاده نمایید.

وردپرس را با یک افزونه امنیتی امن کنید

وردپرس را با یک افزونه امنیتی امن کنید

یکی از کارهای مهم این افزونه ها پویش کردن سایت از نقطه نظر امنیتی است. یعنی بررسی موارد مختلف سایت تان را بررسی می کند و اگر موردی وجود داشت که شما باید از آن مطلع باشید به شما اطلاع رسانی می شود. خیلی از هشدارهای امنیتی که این افزونه ها در حین پویش به شما میدهند، را هم می توانید خودتان بدون افزونه برطرف کنید. اما دانش کافی لازمۀ انجام چنین کاری است. اما اگر زیاد از امنیت سایت چیزی نمی دانید، بهتر است با استفاده از یکی از این افزونه ها سایت را بررسی کنید و طبق توصیه های خود افزونه پیش رفته و مشکل ها را یکی یکی حل کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  از افزونه های بررسی امنیت سایت استفاده کنید

برخی دیگر از افزونه ها دارای یک دیوار آتش یا فایروال هم هستند. یعنی دسترسی های نامناسب و مخرب به سایت را دفع می کنند. به عنوان مثال اگر هکری قصد ورود به پیشخوان وردپرس را با امتحان کردن رمزهای عبور مختلف داشت، افزونۀ امنیتی روی سایت شما، دسترسی وی را برای مدت زمانی قطع می کند. تمامی موارد تنظیماتی دست خود شماست و قادرید از بخش تنظیمات افزونه رفتار مناسب پلاگین امنیتی را تنظیم نمایید.

از معروف ترین و پر استفاده ترین افزونه های امنیتی وردپرس Sucuri و Wordfence هستند. ما آموزش های کامل این دو افزونه را در سایت منتشر کردیم. لازم آنها را مطالعه کرده و طبق آنها پیش بروید. یک افزونۀ پولی دیگر هم وجود دارد به نام Defender که برای استفاده از آن باید لایسنسش را خریداری کنید. افزونه دیگر Ultimate Security Checker نام دارد که مسائل امنیتی سایت تان را بررسی می کند و به شما نشان می دهد. حالا شما باید آنها را برطرف نمایید.

پس در این پست به شما هشدار داده شد که یکی از مهم ترین کارهایی که برای بالا بردن امنیت وردپرس خود باید انجام دهید، نصب یک افزونه امنیتی خوب است که هم فایروال خوبی برای سایت باشد، هم اینکه نکات امنیتی را به شما گوشزد کند.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه های بلااستفاده و غیرفعال را حذف کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.