Scrapes Lite افزونه وردپرس کپی خودکار مطالب

حتماً در جریان هستید که سایت هایی وجود دارند که از محتوایی که درون سایت های دیگر منتشر می‌شود، استفاده می کنند و پایگاه خود را به روز می کنند. معمولاً این کار را برنامه نویسان با نوشتن برنامه ای که به صورت خودکار صفحات سایت ها را بررسی کنند انجام می‌دهند. اگر سایت خود را با وردپرس ساخته باشید، از قبل چنین برنامه ای نوشته شده است. شما کافی است افزونۀ Scrapes Lite را نصب کنید و با انجام یک سری تنظیمات سایت، افزونه را آماده برای به روز کردن سایت شما با محتوای سایت های دیگری کنید که نشانی آنها را خودتان به افزونه می دهید.

Scrapes Lite افزونه وردپرس کپی خودکار مطالب

استفاده از افزونۀ Scrapes Lite بسیار ساده است. پس از اضافه کردن سایت هایی که قصد کپی کردن خودکار مطالب از آنها را دارید، افزونه به صورت خودکار طی فاصله زمانی هایی که خودتان مشخص کردید، سایت مبدأ را بررسی می کند و اگر محتوای جدیدی منتشر شده باشد، روی سایت شما کپی می کند. حالا این نوشته می تواند به صورت انتشار برای بازدید کنندگان باشد، و یا به صورت پیش نویس یا در انتظار بررسی باشد که بعد از بررسی توسط شما، درون سایت منتشر گردد.

پس از نصب افزونه دو صفحه به مجموعه صفحات پیشخوان وردپرس شما اضافه می گردد. یک صفحه با نام All Scrapes است که تمامی موارد سایت هایی که قرار است کپی شدن از آنها صورت گیرد فهرست می شود. از صفحۀ Add New هم می توانید یک Scrape یا همان مورد جدیدی اضافه نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  انتشار خودکار مطلب وردپرس

افزونه Scrapes Lite

تصویری که شما در بالا شاهدش هستید، تصویر همان صفحه اول است که تمامی موارد را فهرست می کند. نام هر مورد در ستون Name درج شده است. با استفاده از دکمه ها ستون Actions می توانی کارهایی را انجام دهید. مثلاً با کلیک روی Run همین الان فارغ از اینکه زمان بعدی برای اجرا شدنش چه زمانی است، اجرای آنی شروع می گردد.

حالا اگر به صفحۀ Add New بروید، با صفحه ای به مانند تصویر زیر روبرو خواهید شد که قادرید با تعیین مشخصات سایت مبدأ، یک مورد جدید ایجاد کنید که کپی شدن از آن سایت شروع گردد.

افزونه Scrapes Lite

به سه حالت Feed و Serial و Single قادرید یک کپی کننده ایجاد کنید. حالت Feed که مشخص است که از طریق خوراک سایت اقدام به کپی کردن مطالب سایت مبدا می کند. حالت Single هم تکی تکی اقدام به انجام آن کار می کند.

در نهایت با انتخاب یک حالت و انجام تنظیمات آن و سپس کلیک روی Create ساخت به اتمام می رسد و از آن به بعد در فاصله زمانی هایی که خودتان تعیین کردید، بررسی سایت و دریافت محتوای جدید انجام می گیرد.

البته آموزش کامل و جامع افزونه Scrapes Lite را در یک پست دیگر خدمت شما ارائه خواهیم کرد. خیلی از شما عزیزان شاید به دنبال یک راه کاری بودید که بتوانید یک سایت با انتشار محتوای خودکار ایجاد کنید. خوب، با وردپرس و استفاده از افزونۀ Scrapes Lite به سادگی می توانید چنین کاری را انجام دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  کپی سایت وردپرس

اما نکتۀ آخر اینکه اگر از این افزونه برای دریافت مطالب سایت های دیگر استفاده می کنید، حتماً ذکر منبع اصلی آن را فراموش نکنید که البته خود افزونه Scrapes Lite چنین کاری را انجام می دهد. یعنی لینک منبع اصلی آن را در انتهای هر مطلب درون سایت شما قرار می دهد. در ثانی باید دقت داشته باشید که خیلی از سایت ها کپی کردن از روی آنها را از طریق وبسرور خود غیر فعال کردند. پس شما با این افزونه نمی توانید نوشته های آنها را کپی نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.