انتقال کامل سایت وردپرس با Duplicator

اگر شما خواسته باشید خانۀ خود را تغییر دهید، باید طبق یک برنامه زمان بندی شده تمامی وسایل و لوازم را از محل اولیه به مکان ثانویه جابجا کنید. اگر همه چیز به خوبی پیش برود، باز هم احتمال این وجود دارد که در این میان چیزی گم شود یا خراب گردد. برای جابجایی یک سایت هم همین احتمالات موجود است. مخصوصاً اگر سایتی که قصد انتقالش را داریم، یک سایت بزرگ باشد. ولی با رعایت تدابیر فنی و امنیتی حتماً بدون هیچ گونه مشکلی قادریم انتقال سایت وردپرس را به راحتی انجام دهیم. از بهترین روش ها برای انتقال کامل سایت وردپرس استفاده از افزونه ای با عنوان Duplicator است که آموزش آن را قبلاً به طور کامل خدمت تان ارائه کردیم.

انتقال کامل سایت وردپرس با Duplicator

انتقال کامل سایت وردپرس با Duplicator

افزونه Duplicator چیست؟

افزونه Duplicator یک افزونۀ کامل برای رونوشت برداری یا کپی برداری از کل یا قسمتی از آن است که به منظورهای مختلفی از قبیل ایجاد نسخه پشتیبان و یا جابجا کردن سایت استفاده می‌شود. طریقه کار کردن با آن هم بسیار ساده است. به طوری که شما مراحل را گام به گام، پشت سر هم طی می کنید. خود افزونه به شما خواهد گفت که الان باید چه کار کنید. در آخرین مرحله هم فایل فشرده شده از اطلاعات سایت یا نصاب آن را دانلود می کنید و یا در جایی از هاست خود ذخیره می کنید که بعداً قادرید آن را روی هاست جدید خود درون ریزی کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  بکاپ گرفتن از کل پیام های ایمیل در cPanel

درون ریزی کردن اطلاعات روی فضای میزبانی جدید هم به دو روش دستی و نصب خودکار انجام می پذیرد. با استفاده از نصب خودکار، افزونه نصابی ایجاد کرده است که با اجرای آن نصاب روی هاست جدید، به صورت خودکار تمامی اجزاء سایت وارد میزبان جدید خواهند شد. خیلی از قالب هایی که شما خریداری می کنید و نصابی دارند که شما باید آن را اجرا کنید، به این روش ساخته می شوند.

آموزش کامل کار با افزونه Duplicator را در مقالۀ آموزش افزونه Duplicator برای کپی کردن کامل سایت خدمت شما ارائه کردیم. با دنبال کردن آن آموزش، به سادگی می توانید از آن برای انتقال کامل سایت وردپرس خود استفاده کنید.

قابل ذکر است که در خیلی از مواقع این انتقال می تواند از روی رایانۀ شخصی به روی هاست باشد. یعنی شما سایت خود را اول روی رایانه خود به صورت محلی ایجاد کردید. حالا می خواهید یکجا آن را روی هاست منتقل کنید. با اینکه شاید دستی هم بتوان چنین کاری را انجام داد که نیاز به داشتن دانش کافی پیرامون مباحث ایجاد تغییر در دیتابیس وردپرس است. اما با افزونۀ Duplicator این کار بسیار ساده تر امکان پذیر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.