کد حذف نمایش نسخه وردپرس

در کدهای منبع (HTML) صفحات مختلف سایت وردپرس، معمولاً کدی وجود دارد که در قسمت head قرار گرفته که نسخهٔ وردپرس را نمایش می‌دهد. با این برچسب خیلی ساده (generator)، هر کسی که به سایت شما دسترسی داشته باشد، می‌تواند متوجه نسخهٔ وردپرس شما هم بشود. از نظر امنیتی ممکن است ایدهٔ مناسبی باشد که نسخهٔ وردپرس را همیشه مخفی کنید. امروز کدی را خدمت شما معرفی خواهیم کرد که خیلی ساده می‌توانید این کار را انجام دهید.

کد حذف نمایش نسخه وردپرس

این کد را باید درون سند functions.php قالب خود قرار دهید.

function wptut_remove_version() { 
return '';
}
add_filter('the_generator', 'wptut_remove_version');

اگر می‌خواهید راجع به فایل توابع وردپرس بیشتر بدانید، به تابع وردپرس چیست را بخوانید. اگر می‌خواهید مسیر این سند را پیدا کنید، مسیر فایل functions.php در وردپرس کجاست را مطالعه کنید.

به این نکته هم دقت داشته باشید که اگر قالب تان را از مخزن وردپرس دانلود و نصب کرده باشید، با به روز رسانی قالب، تغییرات سند functions.php شما از بین خواهد رفت! پس بهتر است که از افزونه اختصاصی سایت خودتان را بسازید و کد را درون آن قرار دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  مخفی سازی وردپرس
۱۴۰۰/۱۰/۲۶

هک وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.