تغییر ظاهر صفحه ورود وردپرس با LoginPress

یکی از بخش های تمامی سایت های وردپرسی که دقیقاً شبیه به یکدیگر است، ظاهر صفحه ورود است. این صفحه را همۀ ما دیدیم و اگر مدیر سایت نشانی صفحه ورود را تغییر نداده باشد، با رفتن به این صفحه از هر سایتی، حداقل به راحتی می توان فهمید که سایت با وردپرس ساخته شده است! پس به فکر تغییر ظاهر صفحه ورود وردپرس می‌افتیم. این کار به خصوص برای سایت هایی که سیاست عضویت در آنها پر رنگ است و اصطلاحاً کاربر محور هستند، بسیار مهم جلوه می کند. اگر شما هم دوست دارید بدانید که چطور این کار را با استفاده از یک افزونۀ رایگان به نام LoginPress می توانید انجام دهید، با ما همراه شوید.

تغییر ظاهر صفحه ورود وردپرس با LoginPress

تغییر ظاهر صفحه ورود وردپرس با LoginPress

افزونه LoginPress که نام کامل آن Custom Login Page Customizer است، به سبک سفارشی ساز وردپرس، که در بخش نمایش > سفارشی سازی وجود دارد، ابزار قدرتمندی را برای ویرایش صفحه ورود به شما می‌دهد.

کاری که باید انجام دهید این است که از صفحه افزونه‌ها > افزودن نام این افزونه را جستجو کرده و سپس آن را نصب و فعال نمایید. با فعال سازی آن، یک گزینه به فهرست ناوبری سمت راست وردپرس شما با نام LoginPress افزوده خواهد شد که شامل زیر صفحه های مختلفی است. اما ما فقط با دو تا از آن صفحات کار داریم. صفحه Settings که تنظیمات افزونه در آن قرار داد و صفحه Customizer که برای سفارشی سازی صفحه ورود به وردپرس استفاده می شود.

سفارشی سازی صفحه ورود با LoginPress

صفحه تنظیمات را فعلا با آن کاری نداریم. ولی الان روی Customizer کلیک کرده تا صفحه سفارشی سازی صفحه ورود وردپرس باز شود. در سمت راست صفحه سفارشی سازی، شما گروه بندی های تنظیمات این صفحه را می بینید. پیش نمایش زنده هم در سمت چپ کاملاً مشخص است.

سفارشی سازی صفحه ورود با LoginPress

سفارشی سازی صفحه ورود با LoginPress

هر گروه تنظیمات بخش خاصی از صفحه ورود را بر عهده دارد. مثلاً بخش Background تنظیمات پس زمینه را در خود جای داده است. شما می توانید رنگ و یا حتی عکس پس زمینۀ را تغییر داده و یا عکسی را به صورت تکراری یا موزاییکی در پس زمینه قرار دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  ابزارک ورود کاربران وردپرس

گروه تنظیمات Logo هم که مربوط به لوگو یا همان عکس نماد در بالای فرم ورود است.

گروه Customize Login Form مخصوص سفارشی سازی کردن خودِ فرم ورود است. البته Customize Forget Form هم برای سفارشی سازی فرم فراموشی رمز عبور استفاده می شود. هر کدام از این فرم ها را که خواستید تغییری بدهید، باید از این بخش ها اقدام نمایید.

گروه بعدی reCAPTCHA است که برای امن کردن فرم ورود، بهتر است این امکان را فعال کنید که البته در نسخۀ حرفه ای و پولی افزونه LoginPress موجود است.

گروه Button Beauty هم مخصوص تغییر رنگ بندی و ظاهر دکمه ورود یا دیگر دکمه های صفحه ورود است. بخش های بعدی هم به ترتیب Error Messages برای سفارشی سازی پیام های خطا، Welcome Messages برای سفارشی سازی پیام خوش آمدگویی، Form Footer برای سفارشی سازی محتوای پاصفحۀ صفحۀ ورود، Google Fonts برای سفارشی سازی فونت های گوگل و Custom CSS/JS هم برای سفارشی سازی کدهای CSS و جاوا اسکریپت مورد استفاده است.

جالب اینجاست که هر کدام از تنظیمات بالا را که انجام دهید، پیش نمایش کار در سمت چپ صفحه نمایان است و قادرید تصمیم بگیرید که نتیجه باب میل شما هست یا خیر.

تنظیمات LoginPress

حالا به سراغ صفحه Settings می رویم. پس روی این لینک از فهرست ناوبری وردپرس کلیک می کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  ابزارک ورود کاربران وردپرس

گزینه های مختلفی را در اینجا می بینید که دو تا از آنها مهم تر از بقیه هستند.

  • Session Expire : این مورد برای تعیین مدت زمان جلسۀ هر ورود کاربر استفاده می شود. مثلاً اگر می خواهید تعیین کنید که کاربران برای مدت زمان یک ساعت در حساب خودشان باشند و بعد از آن خودکار از حساب خارج شوند، عدد ۶۰ را وارد کنید. واحد هم به دقیقه است.
  • Login Order : از طریق این سه گزینه می توان تعیین کرد که در جعبۀ اول نام کاربری دریافت شود، یا ایمیل. یا کاربر هر کدام را وارد کرد سیستم آن را تشخیص دهد.

روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تغییرات روی سایت اعمال گردد.

جمع بندی

با این توضیحات و آموزشی که برای افزونه Custom Login Page Customizer | LoginPress تقدیم شما شد، الان به نظر می رسد به راحتی می توانید با نصب این افزونه ظاهر و حتی امکانات صفحه ورود را تغییر دهید. به عنوان مثال سفارشی سازی پیام های خطا و خوش آمدگویی یکی از چیزهایی است که خیلی ها به دنبال آن هستند و با افزونه LoginPress امکان پذیر است. تغییر رنگ بندی بخش های مختلف صفحه ورود وردپرس هم که از بدیهیات است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.