تهیه سرور مجازی برای وردپرس

وردپرس اسکریپتی است که روی انواع متفاوت هاست می‌توان آن را نصب کرد. حتی روی رایانهٔ شخصی خودتان هم با مهیا کردن پیش‌نیازها، می‌توانید وردپرس را نصب نمایید. اما گاهی از موارد نیاز است تا یک سرور مجازی تهیه کنیم. سرور مجازی دارای منابع بیشتری از هاست اشتراکی است. اما از یک سرور اختصاصی منابعش کمتر است. به همین دلیل هم از سرور اختصاصی قیمت پایین‌تری دارد ولی تمام ویژگی‌های یک سرور اختصاصی را در اختیار شما قرار می‌دهد. با توجه به اینکه ممکن است شما هم قصد تهیه سرور مجازی برای وردپرس را داشته باشید، بهتر است تا انتها همراه ما باشید.

تهیه سرور مجازی برای وردپرس

سرورهای مجازی دارای تنوع زیادی هستند. برخی از انواع آنها برای کاربرد خاصی ساخته و فروخته می‌شوند. علاوه بر آنها، ممکن است برخی فروشنده‌ها هم تغییراتی روی سرورهای مجازی خود اعمال کنند که مصرف کننده متوجه آن نشود! به همین دلیل حداقل کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که اطلاعات خودتان را پیرامون این موضوع افزایش دهید.

در اولین گام بهتر است راجع به فناوری‌های مجازی ساز کمی اطلاعات تان را بالا ببرید. مجازی سازها نرم افزارهایی هستند که روی سرورهای اختصاصی نصب می‌شوند و منابع آنها را برای ماشین‌های مختلف مجازی سازی می‌کنند. یعنی کاری می‌کنند که بتوان روی یک سرور فیزیکی، چند تا سرور مجازی راه اندازی کرد. فروشندگان سرور مجازی از این قبیل نرم افزارها استفاده می‌کنند. به این دلیل می‌گویم که باید راجع به مجازی سازها کمی اطلاعات فنی‌تان را بالا ببرید، که هر نوع مجازی ساز دارای ویژگی‌های مختص به خودش است. برخی از آنها اصلاً امکان ساخت ماشین مجازی با منابع اختصاصی را ندارند! یعنی ممکن است فروشنده با این مجازی ساز، سرور مجازی بی کیفیتی را به شما تحویل دهد.

یک آموزش جذاب دیگه!  دریافت اطلاعات فنی سرور با افزونه Server Info

البته این بدین معنا نیست که هر سرور مجازی با منابع اشتراکی بی کیفیت است. این موضوع باز هم به سیاست فروشنده سرور مجازی مربوط می‌شود. ممکن فروشندگانی که به صورت دوره‌ای برای فقط کسب درآمد ظاهر می‌شوند، از این قبیل مجازی‌سازها استفاده کنند که فقط پول درآورند! پس بهتر است از آنها خرید نکنید. حداقلش این است که با پرسش راجع به نوع مجازی ساز، تا حدی متوجه داستان بشوید.

حالا با وجود تمامی این موارد، اگر شما خواسته باشید برای سایت وردپرس خود یک VPS یا سرور مجازی تهیه کنید، باید به این نکته دقت داشته باشید که سروری تهیه می‌کنید، نیازهای وردپرس و بازدیدهای روی آن را پاسخگو باشد. پایداری و تخصیص منابعی که ادعا شده است هم از دیگر اولویت‌هایی است که حتما باید در نظر گرفته شود.

برای بررسی تخصصی‌تر موضوع تهیه سرور مجازی برای وردپرس پیشنهاد می‌شود که مقالهٔ تهیه VPS برای وردپرس را مطالعه فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.