جلوگیری از بین رفتن ترجمه افزونه یا قالب های وردپرس بعد از بروزرسانی

همانطور که می دانید، افزونه ها و پوسته های وردپرس قابلیت ترجمه به هر زبانی را دارند. سیستم چند زبانهٔ وردپرس از یک ساختار منظمی برای مدیریت این ترجمه ها استفاده می کند، که بدون اینکه خواسته باشیم اسناد PHP را ویرایش کنیم، تنها کافی است یک سند زبان ساخته و آن را داخل پوشه ای با نام languages در پوشه قالب یا افزونه بگذاریم. حالا خود هستهٔ وردپرس تشخیص می‌دهد که باید چه سند زبانی را برداشته و طبق آن تمامی کلمات موجود در بخش های مختلف افزونه یا قالب را ترجمه کند.

جلوگیری از بین رفتن ترجمه افزونه یا قالب های وردپرس بعد از بروزرسانی

جلوگیری از بین رفتن ترجمه افزونه یا قالب های وردپرس بعد از بروزرسانی

این سیستم پیشرفته و اما با کارایی سادهٔ‌ ترجمهٔ وردپرس، به همراه خودِ افزونه یا پوسته، قابلیت به روز رسانی هم دارد. یعنی با به روز شدن افزونه یا پوسته، اسناد زبان آن هم به روز می شوند. حالا اگر این وسط شما تغییری را در سند ترجمه یکی از افزونه ها یا پوسته ها داده باشید، با به روز شدن خود آن افزونه یا پوسته، این تغییر شما از بین خواهد رفت! می خواهیم بررسی کنیم که چطور می توان کاری کرد که این تغییرات در ترجمه ها از بین نرود.

اول از همه باید بدانید که اسناد ترجمه وردپرس که با پسوند po و mo در پوشه ای با نام languages روی هاست شما قرار می گیرند، در مسیرهای زیر وجود دارند:

  • /wp-content/themes/theme-name/languages
  • /wp-content/plugins/plugins-name/languages
  • /wp-content/languages/themes
  • /wp-content/languages/plugins
یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه ترجمه قالب وردپرس

دو مسیر اول مربوط به اسناد ترجمهٔ در پوشهٔ هر قالب یا افزونه است که با خودِ افزونه یا قالب دریافت می شوند. اما دو مسیر دوم مسیرهای اسناد ترجمه ای هستند که هیچ زمان بانویسی نمی شوند و شما میتوانید با خیال راحت تغییرات مورد نظرتان را در اسناد ترجمهٔ این دو مسیر اعمال کنید. پس نکتهٔ کلیدی وجود مسیری در بین پوشه های وردپرس است که نشانی آن wp-content/languages می باشد.

نکته بعدی هم این است که اولویت ترجمه و دریافت اسناد ترجمه به مسیر wp-content/languages است. و تا زمانی که فایل زبانی در این مسیر وجود داشته باشد، دیگر اسناد ترجمه در پوشه های افزونه و پوسته تاثیری نخواهند داشت.

دقت کنید که اسناد ترجمه باید دقیقاً هم نام با قالب یا افزونه ای باشند که روی سایت شما نصب هستند.

بدین ترتیب، با آگاهی از این ساختار ترجمهٔ وردپرس خیلی کارها از جمله اعمال ترجمهٔ دلبخواه خودمان را می توانیم انجام دهیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.