Popups – WordPress Popup افزونه پاپ آپ برای وردپرس

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده با وارد شدن به یک سایت متوجه جعبۀ رنگین و زیبایی به نام پاپ آپ شدید که معمولاً در وسط صفحه بعد از مدتی ظاهر می شود و شما را تشویق می کند که روی آن کلیک کنید. این نوع پاپ آپ ها را می توان نسل جدید جعبه های خودبازشویی دانست که به دلیل جدید بودن جذابیت خود را برای بازدید کنندگان سایت هنوز دارند. مدیران سایت ها از این نوع هشدار به بازدید کننده ها برای ثبت نام در خبرنامه، خرید محصول یا سفارش خدمات و یا اطلاع رسانی های مهمی که باید همۀ مخاطبان سایت از آن مطلع باشند استفاده می کنند. ما به عنوان وردپرس کار هم می توانیم چنین پاپ آپ هایی را روی سایت خود داشته باشیم. برای این منظور افزونه های رایگان بسیاری وجود دارد که یکی از آنها افزونه Popups – WordPress Popup نام دارد.

Popups – WordPress Popup افزونه پاپ آپ برای وردپرس

Popups – WordPress Popup افزونه پاپ آپ برای وردپرس

افزونه Popups – WordPress Popup در زمان هایی که بیشتر افزونه های این چنینی پولی بودند، به صورت رایگان عرضه شد و به همین دلیل یکی از قدیمی ترین افزونه های پاپ آپ وردپرس محسوب می گردد. کارکرد این افزونه بسیار ساده است و علاوه بر اینکه امکان نمایش پاپ آپ در تمامی صفحات یا صفحات خاصی که ما تعیین می کنیم را دارد، می توان به طور خاص پاپ آپی را تنها درون یک یا چند نوشته از سایت قرار داد. با نصب آن دکمه ای در فهرست دستورات ویرایش ویرایشگر متن وردپرس افزوده خواهد شد که با استفاده از آن می توان چنین کاری را انجام داد.

مجموعه صفحات افزونه Popups – WordPress Popup در پیشخوان

صفحات افزونه Popups در پیشخوان

پس از نصب افزونه Popups گروه صفحاتی با همین نام در پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد. صفحه اول All Popups فهرست تمامی پاپ آپ هایی که تا به الان ساختید را نشان می دهد. پس همین جا فهمیدیم که در وهلۀ اول باید پاپ آپ های خود را بسازید. ساخت پاپ آپ تقریباً به مانند ساخت یک نوشته جدید است. یعنی باید روی Add New کلیک کنید؛ وارد صفحه ساخت پاپ جدید خواهید شد. تنظیمات پاپ آپ را به همراه محتویاتی که قرار است درون آن به بازدید کنندگان نمایش داده شود را انجام می دهید. ذخیره می کنید. اگر پاپ آپ را فعال کرده باشید، که این کار را از طریقه همان صفحه All Popups هم قادرید انجام دهید، از همان لحظه طبق ضوابط تعیینی شروع به نمایش می کند.

افزودن پاپ آپ در Popups – WordPress Popup

صفحه افزودن پاپ آپ در Popups – WordPress Popup

از طریق صفحۀ Settings هم یک سری تنظیمات کلی مربوط به افزونه است. مثل فعال کردن حالت Ajax یا فعال کردن حالت امن (Safe Mode) که تمامی پاپ آپ ها را به بالای اجزاء صفحه منتقل می کند که باعث می شود پاپ آپ ها صد در صد نمایش داده شوند.

تنظیمات افزونه Popups – WordPress Popup

صفحه تنظیمات افزونه Popups – WordPress Popup

معمولاً یکی دیگر از کارایی های پاپ آپ ها در سایت، دعوت کاربران سایت به دنبال کردن شما در شبکه های اجتماعی است. با این افزونه قادرید دقیقاً همین کار را انجام دهید و فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی تقویت نمایید. علاوه بر آن این افزونه حتی Short Code های دیگر افزونه ها را هم می پذیرد. مثلاً کد کوتاه افزونۀ خبرنامه خود را می توانید درون جعبۀ ویرایشگر پاپ آپ بگذارید، تا فرم عضویت در خبرنامه در آن به نمایش درآید. در زیر فهرستی از افزونه های هماهنگ با Popups گردآوری شدند:

 • Gravity Forms
 • Ninja Forms
 • Contact form 7
 • USP Forms
 • Infusion Soft
 • Jetpack
 • Mailpoet
 • Mailchimp for WP
 • Postmatic
 • Any generic form
 • Facebook Login popups using the Facebook login pro plugin
یک آموزش جذاب دیگه!  نمایش پاپ آپ وردپرس در شرایط خاص

به هر حال با استفاده از افزونه پاپ آپ برای وردپرس کارهای زیادی قادرید انجام دهید. البته اصول استفاده از آنها را همیشه باید رعایت کنید تا کاربران سایت شما از سایت تان زده نشوند. در مقالات بعدی نکات بیشتری راجع به استفاده از پاپ آپ ها و همچنین اشتباهات رایج خدمت شما عرض خواهد شد.

1 دیدگاه برای “Popups – WordPress Popup افزونه پاپ آپ برای وردپرس”

 1. کاظم گفت:

  سلام و تشکر از زحمات شما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.