تبدیل خودکار عکس های PNG به JPG با افزونه PNG to JPG

عکس‌هایی که روی وردپرس بارگذاری می‌کنید، می توانند دارای پسوندهای مختلفی باشند. هر پسوند یک مزیتی دارد و باید در جای مخصوص به خودش استفاده شود. سه نوع از پسوندهایی که بیشتر روی وب کاربرد دارند JPG و PNG و GIF هستند. حتما تا به حال هم از این دست عکس‌ها روی سایت خود بارگذاری کردید. اما بسته به نوع عکس باید پسوندی برای عکس انتخاب شود که هم کیفیت عکس حفظ گردد و هم حجم آن تا حد زیادی کاهش پیدا کند که فضای میزبانی ما به دلیل عکس‌هایی که می‌توانند کاهش حجم داده شوند، ولی این کار صورت نگرفته، پر نشوند.

تبدیل خودکار عکس های PNG به JPG با افزونه PNG to JPG

پسوند مناسب برای عکس

یکی از پسوندهایی که اگر به درستی انتخاب نشود باعث پر شدن سریع فضای میزبانی می‌گردد، پسوند PNG است. این پسوند معمولاً برای عکس‌هایی که دارای شیب رنگ (Gradient) نیستند استفاده می‌شود که حجم خیلی کم در برابر کیفیت خیلی عالی را نتیجه می‌دهد.

به همین دلیلی افزونه‌ای با نام PNG to JPG برای وردپرس ساخته شده که هم در حین بارگذاری عکس یک بررسی‌ای را انجام می‌دهد که اگر حجم عکسی که دارای پسوند PNG هست، با تبدیل آن به JPG کاهش پیدا کند، این تبدیل صورت می‌گیرد. هم این تبدیل را می‌توان روی عکس‌هایی که تا به الان روی سایت بارگذاری شدند انجام گیرد. به هر حال یک امکان خیلی عالی برای خالی کردن فضای هاست و افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت است.

یک آموزش جذاب دیگه!  فعال کردن GZIP در سی پنل

ویژگی‌های PNG to JPG

  • تنظیم کیفیت عکس‌هایی که قرار است به JPG تبدیل شوند.
  • تبدیل خودکار حین بارگذاری عکس
  • تبدیل خودکار عکس PNG که دارای شفافیت نیست
  • تبدیل عکس به JPG تنها در زمانی که حجم عکس JPG از PNG آن کمتر باشد!
  • قابلیت امکان باقی مانده نسخهٔ PNG عکس روی هاست
  • تبدیل عکس‌های PNG موجود به JPG
  • تبدیل گروهی و همگنی عکس‌های PNG به JPG
  • نمایش آمار تبدیل عکس‌ها

افزایش سرعت سایت با کاهش حجم عکس‌ها

نباید فراموش کنیم که ما روش‌های مختلفی برای افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت داریم که یکی از مهم‌ترین آنها کم کردن حجم عکس‌ها است. ما باید بنابر نوع عکس، از پسوندی استفاده کنیم که کمترین حجم را در کنار بیشترین کیفیت داشته باشد. این کار را با نرم افزارهای ویرایش تصویر مثل فتوشاپ یا حالا هر نرم افزار دیگری می‌توانیم انجام دهیم.

اما افزونه PNG to JPG این تبدیل را روی سایت و در حین بارگذاری عکس انجام می‌دهد. پس یک امکان خیلی ویژه است که در زمان ما هم صرفه جویی کند.

آموزش کار با PNG to JPG

کار با افزونه PNG to JPG بسیار ساده است. تنها کافی است آن را مثل هر افزونهٔ وردپرسی دیگر نصب کرده و فعالش نمایید. حالا به صفحه رسانه » PNG to JPG رفته تا بتوانید تنظیمات لازم را انجام دهید. این تنظیمات در دو سربرگ عرضه شده است. سربرگ اول با عنوان عمومی برای تنظیمات مربوط به تبدیل حین آپلود عکس است. که به صورت پیش فرض غیر فعال است و باید آن را فعال نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزودن اندازه های دیگری از عکس های بارگذاری شده روی وردپرس

اما سربرگ دوم حاوی تنظیمات تبدیل عکس‌های PNG به JPG است که همینک روی سایت شما وجود دارند و نه آنهایی که در آینده بارگذاری می‌کنید. کار کردن با این بخش هم بسیار ساده و جذاب است. برای یادگیری کامل تنظیمات افزونه PNG to JPG به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله زیر را هم حتما مطالعه نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.