افزونه کش بخش پیشخوان وردپرس WP Admin Cache

تا به حال زیاد از افزونه‌های کش وردپرس گفتیم که کارشان ذخیره کردن یک نسخهٔ ایستا از محتویات صفحات سایت ما بود که در نهایت باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت می‌شدند. افزونه‌های WP Total Cache و WP Super Cache از معروف‌ترین آنها هستند. این افزونه‌ها معمولاً حیطهٔ کاری‌شان روی صفحاتی است که بازدید کنندگان سایت می‌بینند، نه صفحاتی که با عنوان پیشخوان شناخته می‌شوند. اما اگر با نصب افزونه‌هایی که عمدهٔ فعالیت‌شان در پیشخوان است، مسبب کاهش سرعت پیشخوان سایت خود شدید، شاید بد نباشد که از افزونه کش پیشخوان وردپرس با نام WP Admin Cache استفاده کنید که طبق گفتهٔ توسعه دهندهٔ این افزونه، اولین افزونهٔ کش برای بخش مدیریت وردپرس است که قبل از آن چنین چیزی وجود نداشته.

کش کردن صفحات بخش پیشخوان وردپرس با WP Admin Cache

از جمله افزونه‌هایی که با نصب آن روی وردپرس، بخش پیشخوان با کاهش سرعت شدیدی روبرو می‌شود، Woocommerce است. این افزونه خودش یک فروشگاه ساز کامل است که فشار زیاد به بخش‌های مختلف، از جمله پیشخوان وارد می‌کند. به همین دلیل هم هست که اگر وارد صفحهٔ محصولات شوید، و اگر هاست شما منابع خوبی نداشته باشد یا تنظیمات آن را به درستی انجام نداده باشید، با کاهش سرعت شدید مواجه خواهید شد.

در کنار این افزونه هم ممکن است افزونه‌های کمکی زیادی برای ووکامرس روی وردپرس داشته باشید، که به ازای هر کدام از آنها قطعاً تاثیری روی سرعت پیشخوان خواهد گذاشت. بنابراین اگر بتوانیم صفحات پر بازدید این قسمت از وردپرس را هم روی حافظهٔ کش کنیم، در دفعات بعدی زودتر می‌توانیم آنها را باز کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  ماژول کش لایت اسپید Litespeed Cache یا LSCache

برای این منظور پیشنهاد می‌کنم که افزونه WP Admin Cache را دانلود و روی وردپرس خود نصب کنید. این افزونه از ajax برای ذخیرهٔ صفحات پر بازدید پیشخوان روی فضای میزبانی استفاده می‌کند تا در دفعاتی بعدی دیگر نیازی به پردازش اسناد وردپرس و افزونه‌های روی آن نداشته باشد.

۱۳۹۹/۱۰/۰۸

افزونه های وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.