نوشتن یادداشت برای تک تک افزونه های وردپرس

یک سایت وردپرس ممکن است دارای چندین افزونه باشد که مدیریت کردن آنها از الزامات است. برخی از مواقع تعداد افزونه های سایت آن قدر زیاد می شوند که حتماً باید یک دفترچه یادداشت به همین منظور کنار گذاشت و کارهایی که باید به واسطۀ افزونه ها روی سایت انجام گیرند را درون آن نوشت. اصولاً خیلی از اوقات این نیاز حس می شود که بتوانیم یک یادداشتی برای یک افزونه بنویسیم که در آینده قابل دستیابی باشد. افزونه Plugin Notes دقیقاً برای همین توسعه داده شده است. یک افزونه مفید در رابطه با نوشتن یادداشت در وردپرس است که به طور انحصاری تنها در صفحۀ افزونه های نصب شده فعال است. با هم بیشتر با این افزونه آشنا خواهیم شد.

نوشتن یادداشت برای تک تک افزونه های وردپرس

نوشتن یادداشت برای تک تک افزونه های وردپرس

چه شما یک کاربر ساده از افزونه های وردپرس باشید و چه توسعه دهنده افزونه باشید، همیشه این ایدۀ جالبی بوده که بتوانید روی افزونه ها یادداشت بنویسید. مثلاً شاید افزونه ای را نصب کردید و در آینده می خواهید روی آن کار کنید. حالا با نوشتن یادداشت روی آن، در اینده این یادآوری را برای خود می کنید که باید فلان کار را انجام دهید. یا حتی امکان دارد به دیگر کاربران سایت این یادآوری را انجام دهید؛ کسانی که با وارد شدن به پیشخوان، می توانند بخش افزونه های نصب شده را ببینند و افزونه ها را تنظیم کنند.

یک آموزش جذاب دیگه!  نصب و فعال سازی افزونه Jetpack وردپرس

به دلیل کمی قدیمی بودن این افزونه، زمانی که قصد یافتن این افزونه در صفحه افزونه ها > افزودن را دارید، ممکن است نیاز باشد به صفحاتی بعدی رفته و افزونه را نصب کنید. معمولاً در زمان یافتن افزونه بر اساس کلمه کلیدی، آنهایی که در بالاتر قرار می گیرند که هم با کلمۀ جستجو شده مرتبط تر باشند، هم اینکه از آخرین به روز رسانی آنها مدت زمان کمی گذشته باشد. دقت داشته باشید با اینکه افزونه Plugin Notes ظاهرا قدیمی است. اما هنوز کار خود را به خوبی انجام می دهد. از آنجایی هم که تغییری در کدهای مهم سایت ما ایجاد نمی کند، پس نصب آن روی سایت ضرری ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر اعتماد به افزونه هایی که از تاریخ آخرین بروزرسانی آنها خیلی گذشته را حتماً مطالعه نمایید.

زمانی که این افزونه را نصب و فعال می کنید، با رفتن به صفحه افزونه های نصب شده، یک دکمه با نام Add plugin note در زیر توضیحات هر افزونه دیده می شود که با کلیک روی آن می توان یادداشت خودمان را درون جعبه ای وارد کنیم.

یادداشت گذاری برای افزونه ها با Plugin Notes

یادداشت گذاری برای افزونه ها با Plugin Notes

زمان نوشتن یادداشت، می توانید با گزینه Note Color رنگ پس زمینۀ یادداشت را تعیین کنید. با کلیک روی Save as template for new notes هم از این یادداشت به عنوان یک قالب برای یادداشت های بعدی استفاده می گردد. پس از نوشتن متن خود روی Save حتماً کلیک کنید، تا ذخیره سازی انجام شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش کامل روش های غیر فعال کردن افزونه وردپرس

هر زمان هم قصد ویرایش یک یادداشت را داشتید، کافی است روی متن یادداشت دوبار کلیک کنید. امکان ویرایش مجدد پدیدار می شود. برای حذف کردن کامل یک یادداشت هم روی Delete note آن یادداشت کلیک کنید. در زیر هر یادداشت هم اطلاعاتی راجع به اینکه چه کسی آخرین ویرایش را انجام داده و در چه زمانی بوده، نشان داده می شود.

از قابلیت های مهم این افزونه این است که در متن یادداشت خود می توانید از علامت گذاری HTML استفاده کنید. همچنین یک سری متغیر هستند که قادرید از آنها هم در متن یادداشت خود استفاده نمایید. این متغیرها شامل موارد زیر می شوند:

  • %PLUGIN_PATH% : نشانی صفحه افزونه در سایت شما
  • %WPURI% : نشانی صفحه خانگی افزونه در مخزن وردپرس
  • %WPURI_LINK% : یک پیوند به بالای مخزن وردپرس افزونه
  • %NAME% : نام افزونه
  • %URI% : نشانی سایت افزونه
  • %AUTHOR% : نام نویسنده افزونه
  • %AUTHORURI% : نشانی وب سایت نویسنده افزونه
  • %VERSION% : نسخه جاری افزونه
  • %DESCRIPTION% : توضیحات افزونه

به همین سادگی ما می توانیم با استفاده از افزونه Plugin Notes قابلیت گذاشتن یادداشت برای هر کدام از افزونه های سایت را فراهم کنیم. همانطور که گفته شد، این کار مزایای بسیاری دارد و در مدیریت بهینۀ سایت به کمک ما می آید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.