آموزش فارسی سازی فاکتورهای PDF در WHMCS

یکی از قابلیت‌‌هایی که سیستم WHMCS دارد، امکان ساخت و دانلود فاکتورهای PDF است. فاکتورهای PDF این خوبی را دارند که مشتری می‌تواند آن را دریافت کند و با ذخیره کردن آن روی رایانهٔ شخصی خود، مطمئن شود که رسیدی برای ارائه‌های بعدی دارد. اما این قابلیت برای زبان فارسی از ابتدا بهینه نشده است و حتماً باید یک سری تنظیمات خاصی را از طریق بخش تنظیمات WHMCS انجام داده تا فارسی سازی فاکتورهای PDF انجام گیرد.

آموزش فارسی سازی فاکتورهای PDF در WHMCS

برای فارسی سازی فاکتورهای PDF در WHMCS مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. ابتدا وارد بخش مدیریت WHMCS شده و به صفحهٔ Setup > General Settings وارد شوید.
  2. سربرگ Invoices را باز کرده و گزینهٔ PDF Font Family را پیدا کنید.
  3. مقدار Custom را برای گزینهٔ PDF Font Family انتخاب کنید و عبارت dejavusans را در جعبهٔ روبروی آن وارد کنید و صفحه را ذخیره کنید.

تغییر لوگوی فاکتورهای WHMCS

اگر دقت کرده باشید هم روی فاکتورهای PDF لوگویی برای نمایش وجود ندارد و با یک عکس جانگهدار پر شده است. برای قرار دادن یک لوگو در این قسمت، عکس خودتان را با یک نرم افزار ویرایش عکس بسازید و سپس آن عکس را با نام و پسوند logo.jpg یا logo.png در مسیر/assets/img/ روی فضای میزبانی خود قرار دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  کار افزونه OptionTree چیست؟

جمع بندی

با انجام دو کار بالا، فاکتورهای PDF شما دیگر هیچ مشکلی با زبان فارسی ندارند. از الان به بعد مشتریان می‌توانند اطلاعات صورت حساب خود را به صورت PDF دریافت کرده و هیچ علامت سوالی درون فاکتورهای WHMCS وجود نخواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.