Onsite SEO و Offsite SEO

متخصصین سئو بحث بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا SEO را به دو قسمت کلی تقسیم می کنند. یکی Onsite SEO و دیگری Offsite SEO است. مورد اول مربوط به کارهایی است که باید روی سایت انجام دهیم. این موارد کاملاً دست خود ماست و به راحتی می توانیم پیشنهادات مربوط به این قسم را روی سایت اعمال کنیم. اما دسته دوم که با عنوان Offsite Seo شناخته می شود، خیلی در کنترل ما نیست و کارهایی که باید انجام داد، به طور غیر مستقیم روی Offsite Seo تاثیر دارند و حتی هزینه های زیادی را هم به همراه دارند.

Onsite SEO و Offsite SEO

Onsite SEO و Offsite SEO

این دو بخش از سئو، مکمل هم هستند و تقریباً نمی توان آنها را از هم جدا کرد. تنها در صورتی می توان در امر بهینه سازی صفحات سایت مان موفق بود که از هر دوی این قسمت ها در کنار یکدیگر استفاده کنیم. مثلاً اگر ساختار لینک های موجود در سایت را که به دیگر صفحات سایت خودمان داده می شوند را اصلاح کنیم، که به آنها لینک های درونی گفته می شوند، در این صورت بهتر است لینک های ورودی که از دیگر سایت ها به سایت ما داده شدند را هم بهبود دهیم و برای این کار هم از روش های طبیعی و هم غیر طبیعی استفاده نماییم.

یک آموزش جذاب دیگه!  آیا پیج رنک گوگل هنوز معتبر است؟

در پست های آموزشی بخش سئوی سایت، راجع به انواع کارهایی که برای Onsite SEO و Offsite SEO باید انجام گیرد توضیحات کامل داده شده. شما هم کافی است طبق همین گفته ها عمل کنید و حداقل راجع به آنها اطلاع داشته باشید. تا مثلاً زمانی که قصد انتشار یک نوشته را دارید، با در نظر گرفتن این موارد، بتوانید یک نوشته و مقاله سئوتر بنویسید و با آن بازدید بیشتری جذب نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.