چطور از وب سرور یک سایت مطلع شویم ؟

وب سرور همان نرم افزاری است که محتوای صفحات وب را به بازدید کنندگان سایت تحویل می دهد. وب سرورهای مختلفی از جمله Apache و LiteSpeed و Nginx هستند که جزء پرکاربردترین و معروف ترین هایند. حالا برای بررسی این موضوع که یک سایت از چه نوع وب سروری استفاده می کند، ما راه کارهای مختلفی پیش رو داریم که یکی از بهترین آنها بهره بردن از سرویس های آنلاین اینترنتی است. یعنی سایت هایی که یک نشانی را دریافت می کنند و به ما می گویند که وب سرور آن سایت چیست. امروز می خواهم شما را با سرویس browserspy.dk آشنا کنم.

به جهت استفاده از این سرویس کافی است وارد این صفحه شده و نشانی اینترنتی سایت مقصد به همراه http یا https که همان پروتکل ارتباطی سایت مد نظر است را وارد کنید. در نهایت هم روی Get webserver information کلیک کنید.

چطور از وب سرور یک سایت مطلع شویم ؟

وارد کردن نام سایت برای اطلاع از وب سرور آن

ما در اینجا نشانی سایت گوگل را زدیم و نتیجه زیر حاصل شده است.

نتیجه حاصل از برگشت اطلاعات وب سرور در browserspy.dk

نتیجه حاصل از برگشت اطلاعات وب سرور در browserspy.dk

همانطور که می بینید نام وب سرور گوگل را در خط اول با نام gws زده که وب سرور اختصاصی خود شرکت گوگل است. سایت های بزرگ معمولاً وب سرور اختصاصی خودشان را دارند و یا حتی برخی از سایت های تقریباً بزرگ این نام را تغییر می دهند.

یک آموزش جذاب دیگه!  Apache یا LiteSpeed ؟ کدام وب سرور؟

قابل ذکر است که اسم وب سرور در header اطلاعات ارسال شده از سمت سرور وجود دارد و همانطور که در تصویر بالا می بینید، به همراه دیگر اطلاعات مفید، مثل قابلیت فشرده سازی یا کش صفحات سایت به مرورگر کاربران سایت ارسال می گردد و حتی خود ما هم بدون هیچ سرویسی با مرورگرمان قادریم ببینیم که وب سرور آن سایت چیست. اما نیاز به کمی دانش فنی دارد.

به هر حال این بود از آموزش اطلاع از نوع وب سرور یک سایت با استفاده از سرویس browserspy که دارای امکانات دیگری هم هست.

۱۳۹۷/۰۸/۲۰

هک وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.