عدم ارسال ایمیل ثبت نام وردپرس

روال ثبت نام در وردپرس به این صورت می باشد که ابتدا کاربر نشانی ایمیل خود را وارد کرده و سپس به صندوق ایمیل خود مراجعه می‌کند. روی یک لینکی که درون ایمیل وجود دارد کلیک کرده و درون صفحۀ بعدی دیگر مشخصات خود از قبیل رمز عبور را تعیین و سپس روی گزینه اتمام ثبت نام کلیک می کند. قابلیت ارسال ایمیل ثبت نام هم توسط تابع wp_mail وردپرس کار می‌کند. گاهی از مواقع ممکن است این ایمیل به دست کاربر نرسد و کاربران قادر به ثبت نام و عضویت در سایت نباشند. در این صفحه از سایت WPTutorial به روش های رفع این ایراد خواهیم پرداخت.

عدم ارسال ایمیل ثبت نام وردپرس

عدم ارسال ایمیل ثبت نام وردپرس

اگر قابلیت عضویت در وردپرس به دلیل عدم رسیدن ایمیل های ثبت نامی به دست کاربران، مختل شده است، اول از همه باید ببینید که آیا برای همه ایمیل ارسال نمی شود! همانطور که گفته شد، ایمیل هایی که از وردپرس ارسال می شوند، توسط تابعی صورت می پذیرد که مربوط به خود وردپرس است و به واسطۀ زبان PHP انجام می‌شود. پس اگر ایمیل ثبت نام برای هیچ کاربری، حتی مدیر سایت هم ارسال نمی شود، باید قابلیت ارسال ایمیل از طریق PHP روی هاست بررسی گردد. برای این منظور کافی است یک برنامه ساده با PHP نوشته که درون آن یک خط کد ارسال ایمیل قرار داد. اگر در اینترنت جستجو کنید چنین برنامه ای را یافت خواهید کرد. خط زیر یک نمونه ساده از آن است.

<?php mail ('yourmail@mail.com', 'subject', 'text message')?>

حالا این خط کد را درون یک فایل خالی php روی هاست خود قرار دهید و با مرورگر به آن مراجعه کنید. اگر ایمیل ارسال شد، که باید نشانی خود را به جای مشخصۀ اول تابع قرار دهید، نشان از این می دهد که تابع ارسال ایمیل در php کار می کند. در غیر این صورت باید با پشتیبان هاست خود تماس بگیرید تا بررسی شود که چرا این تابع از PHP روی سایت و یا حتی کل سرور کار نمی کند.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه دانلود به ازای دریافت ایمیل

اما اگر ارسال با موفقیت صورت پذیرفت، ولی هنوز ایمیل عضویت توسط کاربران سایت دریافت نمی شود، باید کمی بیشتر بررسی کنیم. برخی اوقات ممکن است رکوردهای DNS مربوط به دامنه سایت شما بد تنظیم شده باشد. دستکاری در بخش هایی مثل MX Record در سی پنل یا دیگر کنترل پنل ها ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند. همچنین به هیچ عنوان بدون دانش کافی تغییراتی را در بخش هایی مثل Zone Editor وارد نکنید که این کار باعث ضربه های جبران ناپذیری، مثل همین عدم عملکرد صحیح ایمیل سایت شما می شود.

برای پیدا کردن ایراد، بهترین کار استفاده از افزونه است. افزونه های رفع ایراد ایمیل، مثل افزونه Email Log در اصل کارشان گزارش گرفتن از ارسال و دریافتی های ایمیل است. با نصب این افزونه و بررسی این موضوع که آیا ایمیل ها را موفقیت ارسال می شوند یا خیر، می تواند عیب کار شما را پیدا کند. در مواقعی حتی ممکن است تنظیمات اشتباه خود وردپرس سبب چنین مشکلی شود. که البته در خود پیشخوان تنظیمات حساسی دربارۀ ایمیل ندارد. اما ممکن است تغییراتی اشتباه در پایگاه داده این مشکلات را رقم بزند.

برای بستن این موضوع در همین جا، باید خدمت شما عرض کنم که بیشتر مشکلات ممکن است به سبب تنظیمات اشتباه در هاست شما باشد. البته قبل از اینکه مطمئن شده اید که مشکل از جانب سایت شما نیست، با پشتیبان فضای میزبانی خود تماس بگیرید. چرا که خیلی از اوقات کاربر با تنظیمات اشتباه خود، سبب عدم ارسال ایمیل از سایت می شود که حتی خطایی مثل خطای ۵۰۰ هم از نتایج کار وی است. در صورتی که سرور و هاست از اول هیچ مشکلی نداشتند. پس به عنوان یک هشدار بسیار مهم، باید به این موضوع دقت داشته باشید که هیچ وقت تغییرات بدون دانش در هیچ چیز ایجاد نکنید!

یک آموزش جذاب دیگه!  چرا ایمیل فعال سازی دریافت نمی کنم ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.