چرا مدام ایمیل ثبت نام وردپرس ارسال می شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مدیران سایت های وردپرسی پیش بیاید، این است که ایمیل ثبت نام وردپرس مدام برای آنها ارسال می شود. یعنی احساس می شود که کاربران زیادی با نام های کاربری مختلف در سایت ثبت نام می کنند. پاسخ به این سوال که چرا این اتفاق می افتد و اینکه چطور باید این ایراد را برطرف کرد، موضوع این مقاله آموزشی از سایت wpTutorial است. پس با ادامه این آموزش همراه ما باشید.

چرا مدام ایمیل ثبت نام وردپرس ارسال می شود

چرا مدام ایمیل ثبت نام وردپرس ارسال می شود

یکی از امکانات بسیار مهم وردپرس این است که می توان کاری کرد که هر کسی بتواند درون سایت ما ثبت نام کند و از امکاناتی که برای کاربران حرفه ای مهیا شده است استفاده نماید. این امکان با استفاده از افزونه های وردپرس هم حرفه ای تر خواهد شد که ما در سایت مان راجع به استفاده از چنین افزونه هایی آموزش های کاملی را منتشر کردیم. کافی است عبارت افزونه های ثبت نام حرفه ای یا ساخت پروفایل را در سایت جستجو کنید.

در زمانی که وردپرس را نصب می کنید، امکان ثبت نام در وردپرس غیر فعال است و کاربران نمی توانند وارد صفحۀ عضویت در وردپرس شوند. اما با رفتن به صفحۀ تنظیمات > عمومی، می توانید گزینه عضویت را فعال نمایید تا از الان به بعد هر کس که وارد صفحۀ ثبت نام شود، بتواند با وارد کردن اطلاعات اولیۀ خود، حسابی را در سایت شما ساخته و وارد حساب خود شود.

اگر ایمیل عضویت در سایت برای شما به عنوان مدیر سایت همیشه در حال ارسال است، باید حتماً بررسی کنید که آیا این ارسال ها واقعی است؛ یعنی واقعاً ثبت نامی از طرف یک فرد حقیقی صورت گرفته است یا خیر. اگر این طور نبود، حتماً باید جلوی آن گرفته شود.

با فعال کردن امکان عضویت در سایت توسط بازدید کنندگان یکی از مشکلاتی که ممکن است پیش آید، این است که ربات ها و نرم افزارهای خودکاری که کارشان خراب کاری در سایت های مختلف است آمده، و شروع به انجام ثبت نام های پی در پی می کنند، که این خود علاوه بر اینکه به سایت شما فشار می آورد، ممکن است پس از مدتی سایت شما از دسترس هم خارج شود! پس همین جا فهمیدیم که اگر خواسته باشیم جلوی ارسال ایمیل ثبت نام در سایت را بگیریم، باید امکان عضویت را در وردپرس غیرفعال کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  امکان ثبت نام در وردپرس چطور کار می کند؟

حالا اگر خواسته باشیم عضویت فعال باشد و جلوی ثبت نام های هرز هم گرفته شود باید چه کنیم؟ افزونه هایی هستند که به عنوان کد امنیتی در صفحات ورود، ثبت نام و هر صفحه ای از سایت شما که می تواند اطلاعاتی توسط کاربران سایت وارد شود، وارد عمل می شوند و کاربر حتماً باید آن کد امنیتی را وارد کنید. از طرف دیگر نسخه حرفه ای تر کد امنیتی، کپچا است که یک نمونه از افزونۀ کپچا، افزونه No CAPTCHA reCAPTCHA می باشد. شما می توانید این افزونه را نصب و آن را فعال نمایید تا کاربر حتماً کد کپچا را فعال کرده تا بتواند روی دکمه ورود یا عضویت کلیک کند. بدین ترتیب دیگر ربات های خودکار قادر نیستند فرم عضویت را مدام پر کنند، تا ایمیل های ثبت نام برای شما که مدیر سایت هستید ارسال شوند.

این یک نکتۀ امنیتی برای سایت های وردپرسی بود. برای بالا بردن دانش امنیت سایت خود، با دیگر مباحث امنیتی وردپرس همراه ما باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.