ساخت نوار خبری متحرک در وردپرس با news ticker benaceur

حتماً‌ شما هم دیدید که روی نوارهایی در برخی از سایت ها آخرین منتشر شده هایشان را تبلیغ می کنند. شمایل این نوار دقیقاً مثل همان زیرنویس شبکه های خبری در تلویزیون است! اگر شما هم خواسته باشید یک چنین نواری را که آخرین نوشته ها یا دیدگاه های سایت را به کاربران نشان دهد، راه حل استفاده از افزونه ای به نام news ticker benaceur است. این افزونه تنظیمات بسیار ساده ای دارد و کاملاً هم امکان سفارشی سازی در آن مهیا است. با هم بیشتر با طریقه کار این افزونه آشنا می شویم.

ساخت نوار خبری متحرک در وردپرس با news ticker benaceur

ساخت نوار خبری متحرک در وردپرس با news ticker benaceur

تصویری که در زیر مشاهده می کنید، نتیجه استفاده از افزونه news ticker benaceur روی قالب ۲۰۱۷ وردپرس است. یک عنوان برای این نوار با پس زمینهٔ قرمز در سمت راست قرار گرفته و عنوان نوشته های سایت هم در سمت چپ یکی یکی ظاهر می شوند.

می توانید در تنظیمات این افزونه طوری تنظیم کنید که فقط نوشته ها یا فقط دیدگاه ها و یا هر دوی آنها نشان داده شوند. یا اینکه تنها یک حیطهٔ خاصی از نوشته ها نشان داده گردند. حالت های مختلفی در تنظیمات این افزونه در نظر گرفته شده است. دست ما را برای انجام هر نوع سفارشی سازی باز گذاشته است.

پیش نمایشی از نوار خبری متحرک با news ticker benaceur

پیش نمایشی از نوار خبری متحرک با news ticker benaceur

چرا باید از یک چنین نوار خبری متحرک در سایت استفاده کنیم؟ این نوار به دلیل اینکه متحرک است و حتی می توان آن را به صورت ثابت در بالا یا پایین صفحه تعبیه کرد، توجه بیشتر کاربران را به خود جلب می کند. همین امر باعث می گردد تا بازدید کنندگان متوجه دیگر نوشته های سایت شما هم بشوند و به آنها هم سری بزنند.

یک آموزش جذاب دیگه!  نوار اطلاع رسانی وردپرس با افزونه Dashboard Notes

تنظیمات این افزونهٔ نوار خبری محترک از هر نظر کامل است. شما باید به صفحه تنظیمات این افزونه از گروه صفحات «تنظیمات» رفته و تک تک موارد را بررسی کنید. خوبیِ این افزونه در این است که از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند. یعنی تنظیماتش همگی توسط یک داوطلب به فارسی ترجمه شده است.

از طرف دیگر با زبان های راست به چپ و چپ به راست (هر دو) هماهنگی کامل دارد. حتی اگر سایت شما چند زبانه است، انتخاب زبان را می توانید به صورت خودکار بگذارید تا خودِ افزونه هر زمان که صلاح دانست، چینش نمایش را تنظیم کند.

یک ایراد بزرگ و شاید هم مزیت بزرگ این افزونه در این است که بعد از فعال کردن آن، نوار خبری متحرک به صورت خودکار در صفحات سایت شما نمایش داده نخواهد شد. شما باید کدی که در بالای صفحه تنظیمات قرار دارد را بردارید و در بین کدهای فایل های قالب خود بگذارید. به تصویر زیر نگاه کنید:

کدهای نوار خبری متحرک news ticker benaceur

کدهای نوار خبری متحرک news ticker benaceur

دو خط کد می بینید. کد اول را باید در بین کدهای فایل های پوستهٔ وردپرس قرار دهید. فایل هایی مثل header.php و یا footer.php مکان های مناسبی برای گذاشتن این تکه کد برای نمایش نوار خبری متحرک هستند.

اما کدی که در خط بعدی قرار گرفته است در اصل یک کد کوتاه یا همان شورت‌کد است. این کد کوتاه را از بخش های مختلف پیشخوان در جایی از سایت می توانید بگذارید. مثلاً در نوار کناری سایت یا حتی در یک نوشته یا برگهٔ به خصوص قرار دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  نمایش اطلاعیه به کاربران سایت با افزونه HashBar

پس افزونه هم کد PHP و هم کد کوتاه دارد که می توانید بسته به نیاز و خواستهٔ خود از یکی از آنها استفاده کنید. دقت کنید که نیازی نیست از هر دو استفاده کنید. حالا می رویم سراغ تنظیمات افزونه.

در صفحهٔ تنظیمات news ticker benaceur گزینه های زیادی وجود دارد که نیازی هم نیست تک تک این گزینه ها را خدمت شما آموزش دهد. به این دلیل که تمامی موارد به فارسی ترجمه شده و مترجم تا حد زیادی هم این کار را به خوبی انجام داده.

تنظیمات افزونه news ticker benaceur

تنظیمات افزونه news ticker benaceur

فقط به کارایی چند گروه از تنظیمات اشاره ای خواهم کرد. گروه تنظیمات انیمیشن برای حالت نمایش عنوان نوشته ها یا دیدگاه ها کاربرد دارد. این حالت ها می توانند حرکت به صورت افقی باشد. یا اینکه تک تک ظاهر شوند و سپس مخفی شوند. از بین ۲۷ حالت انیمیشن قادرید یکی را انتخاب کنید.

گروه بعدی که هم که خیلی مهم است، «تنظیمات استایل» است. این تنظیمات مربوط به ظاهر و رنگ بندی تک تک قسمت های نوار خبری متحرک است. این گروه تنظیمات به صورت جزئی امکان سفارشی سازی هر چه بیشتر ظاهر این نوار را می دهد.

جمع بندی

پس همانطور که دیدید چقدر ساده می توان با افزونه news ticker benaceur نوار خبری متحرک در وردپرس را ساخت که نظر بیشتر کاربران با به خود جلب کند و با این کار نرخ پرش سایت را به طرز مطلوبی کاهش داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.