آیا می توان با یک دیتابیس چند تا وردپرس داشت؟

ممکن است برای شما هم سوال شده باشد که آیا می توان با یک دیتابیس یا پایگاه داده وردپرس چندین وردپرس نصب کرد؟ جواب این سوال مثبت است. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد مطالعه ادامه مطلب را به شما عزیزان داریم. وردپرس برای کار نیاز به پایگاه داده دارد. حالا این پایگاه داده هم می تواند روی همان سروری باشد که فایل های وردپرس روی آن ریخته شده است. یا می تواند روی یک سرور دیگر باشد؛ اصطلاحاً می تواند Remote باشد. در هر دو صورت شما قادرید روی یک دیتابیس چندین وردپرس نصب کنید.

آیا می توان با یک دیتابیس چند تا وردپرس داشت

آیا می توان با یک دیتابیس چند تا وردپرس داشت؟

مواردی مثل وجود محدودیت در تعداد پایگاه های داده ای که می توان روی فضای میزبانی ایجاد کرد، شما را مجبور می کند که روی یک دیتابیس چند تا وردپرس نصب کنید. اما در غیر این صورت اصلاً اصولی نیست که شما یک چنین کاری را انجام دهید. درست است که اطلاعات وردپرس ها در یک دیتابیس با هم مخلوط نمی شوند. اما ممکن است در بعضی مواقع کنترل کردن آنها کار سختی باشد. بماند اینکه اگر دو تا سایت سنگین را روی یک پایگاه داده قرار دهیم، حتماً باعث کاهش سرعت هر کدام از آنها خواهد شد.

یک آموزش جذاب دیگه!  خطای اتصال به پایگاه داده وردپرس

اما با ذکر این توضیحات، باید دانست که زمانی که قصد نصب وردپرس را داریم، در همان مراحل اولیه، از ما خواسته می شود که اطلاعات ورود به دیتابیس را وارد کنیم. این دیتابیس می تواند همان دیتابیسی باشد که قبلاً روی آن یک وردپرس نصب شده است. اما در همین مرحله یک گزینه هم وجود دارد با عنوان پیشوند جداول وردپرس یا WP Table Prefix. این گزینه همان پیشوند نام جداول وردپرس است که حتماً باید با پیشوند آن یکی وردپرس تفاوت داشته باشد تا اطلاعات وردپرس های ما با هم مخلوط نشود. در غیر این صورت وردپرس جدیدی که نصب می کنید، با همان اطلاعات وردپرس قبلی بالا خواهد آمد. البته با این تفاوت که دیگر عکس ها و محتویات سایت به درستی نمایش داده نخواهد شد.

پس در این مقاله یاد گرفتیم که با تغییر پیشوند جداول وردپرس در زمان نصب، می توانیم اطلاعات دیتابیس یک وردپرس دیگر را بدهیم که روی یک پایگاه داده دو یا حتی بیشتر وردپرس نصب کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.