نصب نوار ابزار MozBar

یکی از شاخص های مهم سئو که اهمیت زیادی برای وبمسترها و کسانی که کار سئو انجام می دهند دارد، آتوریتی یا Authority یا اعتبار دامنه یا صفحه است. این شاخص توسط سایت moz.com ارائه شده و یکی از روش های معتبر برای مقایسه بین دو یا چند سایت از نظر کیفیت است. پس هر سایت یا دامنه ای برای خود یک آتوریتی دارد که اگر شما هم خواسته باشید این اعتبار را مرتبط با هر سایت ببینید، یکی از بهترین روش های آن استفاده از نوار ابزار MozBar است.

نصب نوار ابزار MozBar

نوار ابزار Mozbar در حال حاضر فقط برای مرورگر Google Chrome موجود است و از طریق این لینک می توانید این نوار ابزار را از سایت افزونه های کروم دانلود کنید. برای این منظور هم روی Add to Chrome کلیک کرده و بعد از آن روی دکمه Add extension کلیک کنید. بعد از آن دکمه MozBar در دکمه های بالای مرورگر شما، ظاهر خواهد شد.

صفحه نصب نوار ابزار MozBar

دقت داشته باشید که برای استفاده از این نوار ابزار، حتماً باید درون سایت moz.com حساب کاربری داشته باشید و وارد حساب خود شده باشید. برای وارد شدن به حساب خود به نشانی https://moz.com/login مراجعه کنید.

حالا درون هر سایتی که هستید، اگر روی دکمه MozBar کلیک کنید که به رنگ آبی درآید، یک نوار افقی در بالای صفحه به شما نمایش داده خواهد که شد که اطلاعات سئوی مرتبط با آن سایت، از جمله آتوریتی صفحه و آتوریتی دامنه را نمایش می دهد. بررسی این شاخص ها برای هر سایتی که وارد آن می شوید مقدور است. می توانید آنها را با هم مقایسه نمایید.

نمایی از نوار ابزار MozBar

نمایی از نوار ابزار MozBar

اطلاعات زیادی را از این نوار ابزار مرتبط با آتوریتی سایت می توان به دست آورد. مهم ترین آنها موارد زیر هستند:

  • PA : آتوریتی صفحه است که این شاخص مربوط به تنها همان صفحه می باشد.
  • DA : آتوریتی دامنه است که این شاخص مربوط به کل سایت است.
  • Spam Score : رتبۀ اسپم یا جفنگ بودن سایت را نشان می دهد که هر چقدر کمتر باشد بهتر است. این شاخص درصد سایت ها با ویژگی های مشابه همین سایت که از طرف گوگل جریمه شدند را نشان می دهد.
یک آموزش جذاب دیگه!  دامین آتوریتی چیست ؟

یک دکمه هم در سمت چپ این نوار ابزار وجود دارد با نام Page Analysis که یک تجزیه و تحلیل از سایت ارائه می کند. دارای سربرگ های مختلفی است که با کلیک روی هر سربرگ اطلاعات همان بخش ظاهر می گردد.

تجزیه و تحلیل سئو MozBar

تجزیه و تحلیل سئو MozBar

حتی زمانی هم که شما دکمه MozBar را از بالای مرورگر خود فعال نکرده باشید، باز هم قادر به دیدن آتوریتی دامنه یا همان Domain Authority هستید و عدد آن داخل یک جعبه مشکی به جای همان دکمه MozBar نمایش داده می شود.

بدین ترتیب شما هم قادرید از امکانات نوار ابزار MozBar برای اهداف سئوی خود، به خصوص مقایسه سایت های مختلف و تشخیص کارهایی که باید انجام دهید، بهره برداری نمایید.

۱۳۹۷/۰۹/۱۴

سئو و بازاریابی
بدون دیدگاه
،

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.