بررسی امنیت سایت با بررسی گزارش های سایت

به عنوان مدیر سایت تا زمانی که ندانید آیا حمله ای روی سایت انجام شده یا خیر، قادر به جلوگیری از چنین حمله هایی نیستید. به عبارتی دیگر، اول باید بدانید چه زمانی و چطور و از طریق چه سرویس هایی روی سایت حمله صورت گرفته تا در مرحلۀ بعدی بتوانید جلوی این حمله ها را بگیرید. برای کسب این اطلاعات هم باید از گزارهای مختلفی استفاده کنید که به شما دید خوبی می دهند. اگر مدیر سرور باشید که باید بدانید فایل های گزارش یا همان Log File ها عملکرد خوبی برای یافتن این اطلاعات دارند. اما به عنوان مدیر وردپرس با روش های مختلفی مثل بررسی گزارش هایی که از طریق سرور به شما داده می شود و یا بررسی گزارش های خود سایت و آمارگیرها و افزونه ها این اطلاعات به راحتی قابل دستیابی هستند.

بررسی امنیت سایت با بررسی گزارش های سایت

بررسی امنیت سایت با بررسی گزارش های سایت

سطوح مختلفی هم برای جمع آوری و نمایش گزارش های مربوط به سایت شما وجود دارد. به عنوان مثال معمولاً خطاهای مربوط به برنامه نویسی سایت در فایل error_log روی ریشه هاست شما ذخیره می شود؛ البته اگر هاست شما از نوع لینوکس باشد. از طرف دیگر معمولاً کنترل پنل ها ابزارهایی برای دیدن گزارش ها یا Log های مربوط به هاست شما را در اختیارتان می گذارند. باید بتوانید و بلد باشید که از آنها استفاده نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  مخفی سازی وردپرس

یکی از کارهایی هم که باید انجام دهید، استفاده از افزونه ها است. حالا افزونه هایی که برای کارهای دیگر مثل آمارگیر سایت هستند و اطلاعات جانبی خوبی به شما میدهند. و چه افزونه هایی که به طور خاص برای جمع آوری گزارش های امنیتی سایت کاربرد دارند. مثلاً افزونه WP Security Audit Log شاید یکی از آنها باشد. یا حتی دیگر افزونه های امنیتی که سایت را از نظر امنیتی بررسی می کنند و گزارش نتیجۀ بررسی را به شما نشان می دهند تا شما آنها را بررسی کنید.

به هر حال دیدن و بررسی گزارش های هاست و سرور از نظر امنیتی بسیار حائز اهمیت است. چه بسیار اتفاق افتاده است که میزان بار یا Load سرور بالا می رود و با یک بررسی می توان فهمید که هکری در حال تست کردن روش نفوذ Brute Force روی صفحه ورود به وردپرس است. به همین دلیل یکی از گزارش های مفید سایت، همین گزارش میزان و دفعات ورود نا موفق به پیشخوان وردپرس است. این را هم می توانید با استفاده از فایل های گزارش به آن پی ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.