هشدارهای پیاپی گوگل در مورد mobile-first indexing enabled

از سه شنبه این هفته، گوگل شروع به ارسال ایمیل و هشدار از طریق گوگل وبمستر راجع به mobile-first indexing enabled کرده است. اگر شما هم سایت یا سایت های خود را در گوگل وبمستر یا Search Console ثبت کرده باشید، حتما به تعداد سایت های خود یک چنین پیام هایی را دریافت کرده اید. اگر این طور است، شما تنها نیستید. چرا که برای دیگر وبمسترها هم یک چنین پیام هایی ارسال شده است. اگر می خواهید بدانید که معنی و مفهوم این پیام ها چیست و در قبال آنها چه کاری را باید انجام دهید، با ادامه مطلب همراه باشید.

هشدارهای پیاپی گوگل در مورد mobile-first indexing enabled

هشدارهای پیاپی گوگل در مورد mobile-first indexing enabled

گوگل از خیلی وقت پیش بود که به نسخه موبایل سایت های اینترنتی بهای زیادی داده بود. به این دلیل که تعداد کسانی که از موبایل یا گوشی هوشمند برای دیدن سایت شما استفاده می کنند روز به روز در حال افزایش است، گوگل هم این را مبنا قرار داده و با اولویت نسخه موبایل، سایت شما را توسط خزنده هایش بررسی می کند.

این پیام نشان از اهمیت بیش از پیش سازگاری صفحات سایت شما با نسخه گوشی های هوشمند می دهد و اگر این سازگاری وجود داشته باشد، نیازی به انجام هیچ کاری نیست و گوگل این هشدار را داده تا شما را متوجه کند که اولویت اول برای او نسخه موبایل صفحات سایت شماست.

یک آموزش جذاب دیگه!  همیشه به روز بنویسید!

گوگل اعلام کرده که نیازی به انجام کار خاصی ندارید. اما اگر سایت شما با نمایشگرهای کوچک و گوشی های موبایل سازگار نیست، حتماً باید دست به کار شده و قالب سایت و صفحات سایت خود را واکنشگرا کنید. چرا که با این کار سایت در تمامی نمایشگرها با عرض های مختلف به درستی نمایش داده می گردد.

اگر سایتی وجود داشته باشد که نسخه ای برای موبایل نداشته باشد، ساختار سایت روی گوشی دقیقاً مثل دسکتاپ خواهد بود و از نظر پیمایش تغییر ساختار بسیاری با نسخه موبایل سایت دارد. به دلیل تغییر اولویت بررسی سایت توسط گوگل از دستکاپ به موبایل، این گونه سایت ها ممکن است با کاهش رتبه مواجه شوند و در آینده ای نزدیک با کاهش بازدید روبرو گردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.