نسخه پشتیبانی تهیه کنید

به جهت تامین امنیت سایت، باید به سطوح مختلفی توجه کرد. یکی از سطوح تهیه نسخه پشتیبان سایت است که این سطح در اصل آخرین سطح برای برگرداندن سایت به حالت اولیه است. یعنی اگر دیگر سطوح کار خود را به درستی انجام ندادند یا ما در یکی از آن سطوح کم کاری کردیم، این نسخه بکاپ سایت است که به یاری ما می آید. به عنوان مثال فرض کنید با عدم انتخاب یک رمز عبور قوی در سطح امنیت رمزهای عبور، سایت ما هک می شود و فرد هکر هم تمامی اطلاعات روی سایت را حذف می کند. خوب، اگر ما نسخه پشتیبان از سایت داشته باشیم، با در نظر گرفتن این نکته که میدانیم نفوذ از کجا صورت گرفته و چطور می توانیم آن عیب را برطرف کنیم، اقدام به برگرداندن نسخه پشتیبان روی سایت کنیم.

نسخه پشتیبانی تهیه کنید

نسخه پشتیبانی تهیه کنید

تهیه نسخه پشتیبان سایت را به روش های مختلفی می‌توانیم انجام دهیم. ابزارهای مختلفی برای این کار وجود دارند. مثلاً کنترل پنل فضای میزبانی شما ابزاری با عنوان Backup دارد که اگر به آن مراجعه کنید، حتماً می فهمید که چطور از آن می توانید برای دریافت نسخه پشتیبان سایت استفاده کنید. مثلاً در سی پنل می توان از پایگاه داده، فایل های موجود روی هاست، یا هر آنچه که روی هاست است نسخه پشتیبان تهیه کرد. البته یکی از عیوب این کار این است که اگر فضای کافی را روی هاست نداشته باشیم، بکاپ تهیه شده ناقص خواهد بود و عملاً پشتیبان درست و صحیحی گرفته نمی شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش افزونه Duplicator برای کپی کردن کامل سایت

اگر از وردپرس برای مدیریت سایت تان استفاده می کنید، افزونه های بسیاری برای این امر وجود دارد. افزونه های پشتیبان گیری وردپرس این مزیت را دارند که کار بکاپ گیری را به صورت خودکار انجام می دهند و حتی از سرویس های اشتراک گذاری رایگان مثل دراپ باکس هم استفاده می کنند که می توانید از فضای رایگان روی آنها هم استفاده کنید. افزونه UpdraftPlus هم یکی از بهترین افزونه های پشتیبان گیری سایت وردپرس است که آموزش آن را قبلاً تقدیم به شما کردیم.

در کل داشتن بکاپ همیشه به دلایلی امنیتی نیست که مهم جلوه می کند. در مواقعی هم که مشکلاتی از بابت فنی برای نرم افزار یا سخت افزار هاست ما پیش می آید، یا حتی به دلیل خرابکاری های ایجاد شده به واسطۀ خود ما سایت با مشکل مواجه می شود، این بکاپ است که می تواند زحمات ما را حفظ کند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.