شناسه ایرنیک چیست ؟

یکی از اصطلاحاتی که ممکن است در زمان ثبت دامنه با آن روبرو شوید، شناسه ایرنیک است. برخلاف وزن سنگینی که این اصطلاح مخصوصاً در اولین شنیدن دارد، اما چیز خیلی خاصی نیست! زمانی که قصد خرید دامنه IR برای خودتان یا کسب و کارتان را دارید، در اولین گام باید درون سایت ایرنیک که همان nic.ir است ثبت نام کنید. سپس شناسهٔ شما در این سایت می‌شود شناسه ایرنیک شما! به همین سادگی. در مواردی که قصد ثبت دامنه ir توسط نمایندگان ایرنیک را داشته باشید، حتماً باید این شناسه را به نماینده بدهید تا برای شما و به اسم شما یک دامنه ثبت نماید.

توضیحات بالا، خلاصه‌ای کاملاً کاربردی راجع به شناسه ایرنیک بود. الان می‌دانید که شناسه ایرنیک چیست. ولی برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است مقالهٔ شناسه ایرنیک چیست را هم مطالعه کنید.

شناسه ایرنیک چیست

شما نیازی نیست برای ثبت هر دامنه یک شناسهٔ ایرنیک داشته باشید. هر شخص حقیقی یا حقوقی که در سایت ایرنیک ثبت نام کند، می‌تواند برای خودش تعداد زیادی دامنه ثبت کند. در اصل داشتن شناسهٔ ایرنیک به این معنا است که شما مالکیت دامنه‌های خودتان را عهده دار هستید و کنترل آنها به دست خود شماست. قابل ذکر است که سایت ایرنیک زیر نظر سازمان فیزیک نظری فعالیت می‌کند که این خود تحت وزارت علوم می‌باشد.

یک آموزش جذاب دیگه!  هاست سی پنل به همراه کد تخفیف
۱۳۹۹/۰۴/۲۱

کار با وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.