مفهوم Seed Sites یا سایت های اولاد در مبحث سئو

گوگل برای اینکه از گسترش سایت هایی که فقط کارشان پیوند دادن به دیگر سایت ها است جلوگیری کند، و به سایت هایی که واقعاً مستحقش هستند رتبۀ بالاترین بدهد، یک لیست از سایت های معتبر جمع آوری کرده که به آنها سایت های اولاد یا Seed Sites گفته می شود. گوگل از این نظر که این دسته سایت ها هیچ وقت کاری انجام نمی دهند که گوگل را دور بزنند، به آنها اعتماد کامل دارد.

مفهوم Seed Sites یا سایت های اولاد در مبحث سئو

مفهوم Seed Sites یا سایت های اولاد در مبحث سئو

سایت های اولاد یک فهرست عمومی نیستند و فقط خودِ گوگل است که از آنها اطلاع کامل دارد. اما چیزی که شاید برای بیشتر سئوکارها محرز شده است این است که مثلاً سایتی مثل ویکی پدیا از این دست سایت ها است. احتمال قرارگیری سایت های معتبر دیگری که از این دست هستند، در این فهرست بسیار است.

یکی از عواملی که گوگل با استفاده از آن یک سایت را بررسی می کند این است که از سایت های اولاد یا Seed Sites ها چقدر لینک به آن داده شده است. یک چنین پیوندهایی برای سایت مقصد بسیار مهم است و گوگل بسیار به آن اهمیت می دهد. حالا می توان فهمید که چرا باید فهرست سایت های اولاد مخفی باشد!

یک آموزش جذاب دیگه!  چرا باید از robots.txt استفاده کنیم؟

پس اگر یک سایت (A) از یک سایت اولاد مثل ویکی پدیا لینک گرفته باشد و همین سایت A به یک سایت دیگر (B) لینک داده باشند، هر دوی این سایت ها از مزایای لینک از سایت اولاد استفاده می کنند. البته سایت B کمتر.

خیلی از سئوکارها زمان زیادی را روی گرفتن لینک از سایت های Seed Sites صرف می کنند. با اینکه فهرست سایت های اولاد مخفی است. اما شاید با آزمون و خطا افراد مختلف پی به چند تا از مهم ترین آنها برده اند. که سعی می کنند از آنها لینک بگیرند. البته همانطور که گفته شد، سایت های اولاد معمولاً اسپم نمی کنند. پس گرفتن پیوند از آنها کار ساده نیست.

این چیزی که گفته شد، مربوط به لیست سایت های اولاد یا والدی بود که توسط گوگل جمع آوری می شد. اما بعید نیست که دیگر موتورهای جستجو هم یک چنین لیستی داشته باشند.

2 دیدگاه برای “مفهوم Seed Sites یا سایت های اولاد در مبحث سئو”

  1. علیرضا حاجی زاده گفت:

    سلام. لطفا آقای جمال که نویسنده‌ی این مطلب هستند، به من پیام بدهند

    1. جمال گفت:

      سلام. در خدمتم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.