مراقب باشید افزونه Autoptimize هاست تان را پر نکند!

یکی از مشکلاتی که با فعال کردن افزونهٔ Autoptimize ممکن است برای سایت و فضای میزبانی شما رخ دهد، پر شدن سریع فضای میزبانی باشد. یعنی پس از مدتی که این افزونه را روی وردپرس خود فعال می‌کنید، شاهد این موضوع هستید که ۱۰۰ درصد فضای هاست شما پر شده! این مشکل به دلیل تنظیمات اشتباهی است که به صورت پیش فرض روی Autoptimize فعال است و شما باید تغییراتی را در آن ایجاد نمایید. در ادامه به طریقهٔ رفع این مشکل اشاره خواهیم کرد.

همانطور که می‌دانیم، که در یک مقالهٔ دیگر به صورت کامل راجع به نحوهٔ کاربرد و تنظیمات Autoptimize خدمت شما توضیح دادم، این افزونه برای بهبود سرعت سایت به وسیلهٔ روش کش کردن داده‌های سایت استفاده می‌شود. اما تنظیماتی دارد که باید دقیقاً بدانیم هر کدام چه کار می‌کنند و سپس اقدام به فعال کردن آنها بکنیم تا سایت با مشکلی مواجه نشود.

در صورتی که این افزونه فعال است، اگر به پیشخوان وردپرس خود مراجعه کنید، بخشی در نوار بالایی پیشخوان وجود خواهد داشت با نام «بهینه سازی خودکار». اگر اشاره گر را روی آن ببرید، میزان استفاده شده از فضای میزبانی به واسطهٔ این افزونه را به شما نمایش خواهد داد. تا زمانی که به چند ده مگابایت نرسیده، مشکلی نیست و قابل تحمل است. اما گاهی اوقات حتی تا مرز چندین گیگابایت هم پیش خواهد رفت که قعطاً برای سایت شما خوب نیست. بنابراین وارد صفحهٔ تنظیمات افزونه می‌شویم (در گروه صفحات تنظیمات).

تنظیمات افزونه افزونه Autoptimize

در گروه تنظیمات «تنظیمات CSS» اگر تیک گزینهٔ CSS درون خطی نیز یکی‌سازی شود؟ خورده است، آن را بردارید. یک بار با بردن اشاره گر روی دکمهٔ «بهینه سازی خودکار» در بالا صفحه پیشخوان، روی حذف کش کلیک کنید و ببینید که آیا مجدد حافظهٔ هاست شما پر می‌شود یا خیر. اگر مشکل برطرف نشد تیک گزینهٔ درون خطی (inline) نمودن تمام کدهای CSS؟ را هم بردارید.

یک آموزش جذاب دیگه!  با LiteSpeed Cache، نیازی به استفاده از افزونه کش دیگری نیست!

اگر خواستید بقیهٔ گزینه‌ها را هم فعال یا غیرفعال کنید، حداقل توضیحاتی که در همین صفحه هستند را مطالعه نمایید.

۱۴۰۰/۰۱/۱۶

افزونه های وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.