یافتن عکس در گوگل

یکی از انواع محتوای بصری که در محیط اینترنت می توان آن را دید، عکس ها و تصاویر هستند. عکس ها در انتقال موضوع به مخاطب از سرعت و کیفیت بالاتری برخوردارند و در کناری دیگر انواع محتوا مثل متن و صوت و فیلم می توانند به بهبود کیفیت یک سایت یا دیگر انواع رسانه کمک کنند. بر همین اساس اگر ما هم به دنبال یک عکس خاص باشیم، یکی از بهترین منابع جستجو به واسطۀ اینترنت است. به همان طریقی که از موتور جستجویی مثل گوگل برای یافتن صفحات وب استفاده می کنیم، می توان از همان موتور جستجو هم برای یافتن عکس استفاده کرد. یافتن عکس در گوگل یکی از مرسوم ترین کارهایی است که جستجوگران اینترنت هر روزه انجام می دهند. مخصوصاً وبلاگ نویسان و تولید کنندگان محتوا که به دنبال عکس برای محتوای تولیدی شان هستند.

یافتن عکس در گوگل

یافتن عکس در گوگل

زمانی که عبارتی را درون گوگل جستجو می کنید، یک نوار بالای صفحۀ نتایج گوگل به مانند تصویر زیر نمایش داده می شود که اگر روی مورد Images کلیک کنید، عکس های مرتبط با کلمه کلیدی که وارد کردید ظاهر می گردد. این همان ابزار یافتن عکس در گوگل است.

یافتن عکس در گوگل

علاوه بر آن با کلیک روی Videos جستجوی فیلم و با کلیک رووی More جستجوهای دیگر بر اساس شاخص های دیگر انجام می پذیرد. اما برای رفتن مستقیم به صفحۀ جستجوی عکس گوگل کافی است به نشانی images.google.com رفته و مستقیم کلمه کلیدی که می خواهید جستجو بر اساس آن انجام گیرد را وارد کنید. مثلاً گل را برای جستجو عکس های که در آنها گُل دارند را بزنید. عبارت گل جستجو را در بین عکس های فارسی انجام می دهد. اما اگر Flowers بزنید، جستجو در بین عکس های سایت های خارجی صورت می پذیرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش افزونه PNG to JPG

جستجوی عکس در گوگل

از طریق همین صفحه هم می توانید جستجویی را بواسطۀ عکسی که از قبل دارید انجام دهی. روی علامت دوربین با عنوان Search by image کلیک کنید. یک جعبه باز خواهد شد که یا می توانید نشانی عکس را به گوگل بدهید یا عکسی را از روی رایانه خود انتخاب کنید و به موتور جستجوی عکس گوگل تحویل دهید. حتی شما قادرید عکس خود را گرفته و به وسط همین صفحه بکشید که این از راحت ترین کارهاست.

جستجوی عکس بر اساس یک عکس در گوگل

برای شما جستجویی بر اساس عکسی که انتخاب کردید انجام می گیرد. یعنی عکس های مشابه که در سرتاسر وب از آن موجود هستند به عنوان نتیجه برای تان برگردانده می شوند.

از این ترفندهای که خدمت شما گفته شد، برای یافتن عکس های نوشته ها و پست های خود می توانید استفاده کنید. البته بهتر است آنها را ویرایش کنید که این کار را با نرم افزارهای ویرایش عکس مثل فتوشاپ یا حتی Paint در ویندوز می توانید انجام دهید. پس از اینکه عکس آماده شد، آن را در مقاله، کتاب، فیلم و یا هر نوع رسانۀ دیگر قادرید استفاده کنید. پس ما یاد گرفتیم جستجوی عکس در اینترنت را با استفاده از گوگل انجام دهیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.