از دسترس خارج کردن کامل سایت وردپرس

برای انجام یک کار راه‌های زیادی وجود دارد. در مواقعی هم ممکن است نیاز داشته باشید که سایت وردپرس را به طور کامل خارج از دسترس کنیم. مثل حمله‌های شدیدی که فعلاً راه کاری برای مقابله با هکر نداریم و برای جلوگیری از بروز خسارت‌های جبران ناپذیر بهتر است که سایت را از دسترس خارج کنیم. روش های مختلفی هم برای انجام این کار وجود دارد که بهترین و سریع‌ترین آن را در این نوشته با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

از دسترس خارج کردن کامل سایت وردپرس

برای خارج کردن کامل سایت وردپرس از دسترس وارد کنترل پنل هاست خود شده و سپس File manager را باز کنید. حالا سند index.php که در ریشهٔ هاست وردپرس قرار گرفته است را تغییر نام داده. مثلا یک عدد در انتهای نام آن اضافه کنید که بشود index4.php . حالا یک سند دیگر با همین نام (index.php) یا پسوند دیگری مثل index.htm ساخته و آن را در ریشه سایت قرار دهید.

با این کار کل سایت از دسترس خارج خواهد شد و فراموش نکنید که حتی خود شما به عنوان مدیر سایت هم قادر به باز کردن بخش پیشخوان سایت هم نخواهید بود. به نوعی با این روش کل سایت از دسترس بازدید کنندگان و مدیران خارج می‌شود.

بعد از مدتی هم که توانستید مشکل را رفع کنید، مجدد سند index.php قبلی را به حالت اولیه برگردانید و خواهید دید که سایت مجدد باز می‌شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  همیشه وردپرس را به روز نگه دارید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.