افزونه رفع مشکل وردپرس

برای سیستمی مثل وردپرس که آن قدر پیچیده است که هیچ کس نمی‌تواند روی تمامی جوانب آن تسلط کامل به دست آورد، داشتن یک یا چند تا ابزار رفع ایراد ضروری است. تا حالا فکر کردید افرادی که روی وردپرس کار می‌کنند، عیب‌های آن را چطور پیدا می‌کنند؟ یا کسانی که طراحی افزونه و قالب هستند چطور می‌توانند عیب‌های کار خود را بیابند؟ یکی از این ابزارها افزونه‌های وردپرس هستند که با نصب آنها روی سایت، اطلاعات فنی زیادی را گردآوری کرده و آنها را به مدیر سایت نشان می‌دهند. حالا مدیر یا توسعه دهنده می‌تواند با بررسی آنها عیب‌های احتمالی را یافته و رفع کند. افزونه‌ای که ما در اینجا قصد معرفی آن را خدمت شما دوستان سایت wptutorial.ir داریم، Query Monitor نام دارد. با ما همراه باشید.

افزونه رفع مشکل وردپرس Query Monitor

همانطور که از اسم این افزونه پیداست برای پویش کوئری‌های پایگاه داده و درخواست‌هایی که به سمت سرور سایت ارسال می‌شود و همچنین پاسخ‌هایی که از آن دریافت می‌گردند، بخش‌های مفیدی را در اختیار ما قرار می‌دهد. نکتهٔ جالب افزونهٔ Query Monitor این است که بدون انجام تنظیمات خاصی، تنها با نصب و فعال سازی آن، کارش را شروع می‌کند. یعنی نیازی به تنظیمات خاصی ندارد.

پس از فعال سازی Query Monitor در نوار مدیریت بالای صفحات، چه در پیشخوان و چه در صفحات سایت، اطلاعاتی از میزان مصرف حافظه، تعداد کوئری‌ها، زمان ایجاد صفحه و زمانی که برای هر درخواست از دیتابیس (کوئری) صرف شده نشان داده میشود. این اطلاعات مختص همان صفحه‌ای است که شما درون آن هستید.

یک آموزش جذاب دیگه!  راهکار رفع فیلتر سایت

با بردن اشاره گر روی این نوار، یک فهرست کشویی باز می‌شود که با کلیک روی هر مورد، سربرگی خاص از جعبهٔ مخصوص Query Monitor در پایین صفحه باز می‌گردد. که اطلاعات تکمیلی را در انجا می‌توانید مشاهده کنید. برای مثال با کلیک روی Environment اطلاعاتی راجع به PHP و وب سرور و وردپرس و دیتابیس آن نمایش داده می‌شوند که برای توسعه دهندگان بسیار لازم و ضروری است.

دیگر سربرگ‌ها هم اطلاعات تکمیلی خوبی را گردآوری کرده اند که برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالهٔ آموزش افزونه Query Monitor وردپرس مراجعه نمایید. موارد استفادهٔ تک تک سربرگ‌ها آورده شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.