آموزش اتصال رسانه وردپرس به هاست دانلود

حتماً می دانید که رسانه در پیشخوان وردپرس مسئول مدیریت پرونده های چند رسانه ای سایت است. رسانه وردپرس پرونده های چند رسانه ای اعم از تصاویر، کتاب و یا هر آنچه که وردپرس آنها را می پذیرد را در مسیر wp-content/uploads بارگذاری می کند. یعنی جایی در کنار دیگر فایل های وردپرس و افزونه ها و قالب های آن. بنا به دلایلی که در ادامه این مقاله آموزشی خدمت شما عرض خواهم کرد، شاید ایدۀ خوبی باشد که پرونده های چند رسانه ای روی یک هاست یا میزبان دیگر بارگذاری شوند و برای نمایش در صفحات سایت، از آنجا فراخوانی گردند. بر این اساس استفاده از افزونه های وردپرس را به شما پیشنهاد می کنیم که کار ما را بسیار راحت می کنند. یکی از این افزونه ها که آموزش آن هم در سایت موجود است، افزونه Upload to FTP می باشد.

آموزش اتصال رسانه وردپرس به هاست دانلود

آموزش اتصال رسانه وردپرس به هاست دانلود

در یک کلام با اتصال رسانه وردپرس به هاست دانلود، زمانی که یک پرونده چند رسانه ای را از طریق وردپرس روی سایت بارگذاری می کنیم، در اصل روی یک میزبان دیگر، با استفاده از روش هایی مثل FTP بارگذاری می شود. اما از همچنان از طریق پیشخوان قابل مدیریت هستند. یعنی می توان آنها را ویرایش، حذف و یا در نوشته ای دیگر مورد استفاده قرار داد.

یک آموزش جذاب دیگه!  FTP مخفف چیست ؟

اتصال رسانه وردپرس به هاست دانلود چه مزیتی دارد؟

این کار دارای مزایایی است که برای توضیح پیرامون این موضوع، اول باید بدانید که بالا بردن سرعت بارگذاری سایت یک اصل بسیار مهم برای بهینه سازی سایت SEO محسوب می گردد. یکی از مولفه های مهم برای این منظور این است که عکس ها و دیگر محتویات سنگین سایت را از روی یک هاست دیگر فراخوانی کنیم. مثلاً یک زیر دامنه با نام pic.domain.ir می سازیم و این زیر دامنه را به هاست دانلود خود متصل می کنیم. حالا تمامی محتویات چند رسانه ای از روی هاست دانلود با زیر دامنه مذکور در صفحات سایت قرار می گیرند.

برای انجام این کار در وردپرس بایستی قادر باشیم بخش رسانه وردپرس را به هاست دانلود متصل کنیم. این که این کار را چطور می توانیم انجام دهیم، در ادامه خدمت شما عرض خواهم نمود.

استفاده از افزونه Upload to FTP برای اتصال رسانه به هاست دانلود

شما اول بایستی هاست یا میزبان دانلود خود را تهیه کرده باشید و یک نشانی دامنه، که پیشنهاد می شود که زیر دامنه باشد، را به آن متصل کرده باشید. راجع به اتصال زیر دامنه به هاست دانلود هم مطالب بسیار است. کافی است به آنها مراجعه کنید. در خیلی از مواقع انجام این کار با تنظیم یک رکورد A امکان پذیر است.

یک آموزش جذاب دیگه!  اجازه بارگذاری همه پسوند ها به وردپرس

پس از آن افزونه Upload to FTP را نصب و پیکربندی می کنید. از آن لحظه به بعد است که با بارگذاری فایل های چند رسانه ای روی وردپرس، به صورت خودکار به هاست دانلود شما منتقل می شوند. این انتقال باید بر اساس FTP انجام گیرد. پس ابتدا روی هاست دانلود خود باید یک حساب FTP بسازید و اطلاعات آن را به افزونه Upload to FTP بدهید. برای کسب اطلاعات بیشتر به آموزش Upload to FTP مراجعه کنید.

در استفاده از این افزونه باید به این نکته دقت داشته باشید که پس از نصب افزونه، باید فایل های موجود در مسیر wp-content/upload در هاست اول را به صورت دستی به هاست دانلود خود منتقل کنید. بعد از آن به سربرگ Advanced از صفحه تنظیمات افزونه بروید و روی دکمه موجود در آنجا کلیک کنید تا نشانی های رسانه ها در سایت اصلاح گردد. پس می بینید که تمامی کارها به صورت ساده و خودکار انجام می گیرد، به غیر از همان انتقال فایل ها که بایستی به صورت دستی حتماً انجام گیرد.

همچنان که با آموزش اتصال رسانه وردپرس به هاست دانلود همراه ما بودید، با دیگر آموزش های سایت آموزش وردپرس هم همراه ما باشید تا با بهترین ترفندهای وردپرس به صورت تصویری و به همراه فیلم های آموزشی به زبان فارسی هم همراه ما باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.